17:51, 30 вересня 2013 р.
На Житомирщині зменшується кількість дітей, позбавлених батьківського піклування
Послідовна реалізація соціальних ініціатив Президента України Віктора Януковича щодо захисту прав дітей-сиріт на виховання в сім'ї спрямовується на розвиток і підтримку національного усиновлення та інших форм сімейного виховання дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування.
Як повідомляє прес-служба облдержадміністрації, процес реформування інтернатної системи в Україні потребує значної активізації. Реформа шкіл-інтернатів для дітей з особливими потребами має відбуватися в тісному зв'язку паралельно з активним розвитком інклюзивної освіти. Про це неодноразово наголошував Віктор Янукович.
1 вересня 2013 року 168 дітей переступили поріг Радомишльської загальноосвітньої санаторної школи-інтернат І-ІІІ ст., що стало можливо за рахунок реформування закладу. Ознайомитися із роботою санаторної школи-інтернату до Радомишля приїхали заступник голови облдержадміністрації Ярослав Долгих та начальник управління освіти та науки облдержадміністрації Олександр Пастовенський.
«Цей заклад є прикладом того, що не потрібно боятися слова реформи, - наголошує Ярослав Долгих. – На базі цього приміщення багато років існував звичайний будинок-інтернат. Зараз це санаторна школа, де діти з певними діагнозами можуть лікуватися безвідривно від навчання. Ми надаємо якісне медичне обслуговування тим, хто цього потребує».
Також Ярослав Дмитрович зазначив, що в результаті реформування збережено робочі місця, а у школі надають ті медичні послуги, яких на території області більше не має ніде.
«Те, що закриваються інтернати, – це дуже гарний показник, адже це означає, що в країни стає менше дітей-сиріт, - говорить заступник голови. – Стає більше будинків сімейного типу, це не може не радувати».
У соціальних ініціативах Президента значна увага приділяється сімейним формам виховання дітей. З кожним роком на Житомирщині зменшується кількість дітей, позбавлених батьківського піклування. Про це говорить начальник управління освіти та науки облдержадміністрації Олександр Пастовенський.
«Якщо шість років назад в інтернатних закладах у нас було 1150 дітей, то на сьогодні це менше, аніж 500. Тому потреба у реформуванні таких закладів виникла сама собою, - наголошує Олександр Вікторович. – В області не було жодної санаторної школи, і тим паче не було закладу, де б можна було навчати і лікувати дітей із серцевими захворюваннями та проблемами опорно-рухового апарату. Сьогодні ми маємо блискучі результати, а це лише початок».
Також начальник управління освіти і науки наголосив на необхідності інклюзивного навчання для дітей із розумовими та психічними вадами.
«Завдяки соціальним ініціативам сьогодні в області близько 60 сімей виховують таких дітей. Вони хворі, але при цьому залишаються вдома, адже у їхніх школа створенні всі належні умови для навчання таких дітей. Але тут потрібно розуміти, що кількість дітей із вадами з кожним роком, нажаль, не зменшується. Це 4-5%, тому ми намагаємося не відривати їх від сім’ї, а створювати такі реабілітаційні центри», - підсумував Олександр Пастовенський.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
15:49
7 жовтня
12:00
7 жовтня
У Кам’янському продають легендарний завод: які потужності має
Новини компаній
17:00
4 жовтня
15:40
4 жовтня
Оголошення
19:45, 26 вересня
09:12, 29 вересня
14:04, 26 вересня
16:22, 26 вересня
09:12, 29 вересня
live comments feed...