• Головна
  • Білорусь – найбільший партнер Житомирщини за обсягами експортних поставок
зустріч
09:01, 4 жовтня 2013 р.

Білорусь – найбільший партнер Житомирщини за обсягами експортних поставок

зустріч

На цьому акцентував голова облдержадміністрації Сергій Рижук 3 жовтня під час зустрічі з делегацією Гомельської області Республіки Білорусь.

«Їх частка за підсумками семи місяців поточного року порівняно з аналогічним періодом минулого року збільшилася на 52 % і склала 24,3 млн. дол. США, або 7 % від загального обсягу експорту», – пояснив очільник області, інформує прес-служба облдержадміністрації.

При цьому посадовець зауважив, що за обсягом товарообігу серед країн світу, з якими Житомирщина підтримує торгово-економічні відносини, Республіка Білорусь займає п’яте місце (11 % від загального).

У сфері інвестиційного співробітництва серед партнерів Житомирщини Білорусь посідає 11-те місце.

«Загальний обсяг капіталу з Білорусі станом на 1 липня 2013 року становить 4,4 млн. дол. США (1,2% від загального обсягу). Майже всі вони спрямовані у розвиток добувної промисловості регіону, розвиток оптової торгівлі і посередництва в ній. Наразі на території області здійснюють господарську діяльність близько 13-ти підприємств з білоруським капіталом і ми сподіваємося, що їх число зростатиме, – конкретизував Сергій Рижук. – Нашим партнерам ми можемо запропонувати цілий ряд інвестиційних проектів у добувній, каменеобробній, деревообробній галузях, хімічній і легкій промисловості».

За словами голови облдержадміністрації, в області також є незадіяні виробничі приміщення та земельні ділянки, які можуть бути надані іноземним партнерам для налагодження нових виробництв.

У свою чергу, представляючи інтереси білоруської сторони, голова Гомельського обласного виконавчого комітету Володимир Дворнік зазначив:

«Минула наша зустріч у травні має свої результати. Мені приємно, що товарообіг між нашими областями збільшився майже в 4 рази порівняно з минулим роком. Але відносини наших областей у сфері економіки мають великий потенціал, який у нас ще не розкритий, і можливості, які мають наші області, є невичерпними. Нам хочеться, щоб люди жили гідно, а для цього необхідно розвивати економіку. Кожен рубль, вкладений у співпрацю наших областей, працює на добробут наших громадян».

Важливість налагодження міжрегіональної співпраці з Гомельською областю та Білоруссю загалом відзначив і перший заступник голови обласної ради Володимир Арешонков.

«Ми раді тому, що наші давні добрі стосунки між областями мають гарне продовження. Хочу сказати, що на Житомирщині дві гілки влади – виконавча і представницька працюють у повному взаєморозумінні. Ми цілковито підтримуємо всі ті програми, ініціативи, які приймаються на рівні центральних органів нашої виконавчої влади, програми Кабінету міністрів, Президента нашої держави. Паралельно з реформою місцевого самоврядування у нас впроваджується медична реформа, реформи в інших сферах життя», – зауважив він.

Завершуючи зустріч, голова облдержадміністрації Сергій Рижук висловив переконання, що всі плани, які сьогодні визначені керівництвом Житомирської та Гомельської областей, суттєво наблизять регіони до взаємокорисної співпраці.

«Я висловлюю щиру вдячність нашим шановним сусідам за нашу співпрацю, за таку ділову й людську дружбу і за те, що ми разом продуктивно, плідно поглиблюємо взаємокорисну співпрацю між братньою Гомельською областю Республіки Білорусь і Житомирщиною. Активну співпрацю ми почали ще в 2004 році. Тоді було укладений договір між нашими областями, який передбачає розвиток співпраці практично у всіх галузях господарювання – торгівлі, науці, техніці, освіті, охороні здоров’я, культурі, мистецтві, туризмі, спорті, екології і навіть профілактиці і боротьбі з різного роду правопорушеннями», – сказав Сергій Рижук.

У рамках заходу білоруські гості ознайомилися з роботою Житомирського обласного перинатального центру. Головний лікар Юрій Вайсберг показав делегації з Гомеля сучасні технології, які використовують для того, аби діти з’являлися на світ здоровими. Юрій Рувімович розповів гостям області цікавий факт.

«У палаті, де народжується дитинка, температура повітря має бути +25 градусів. Доказова медицина довела: якщо дитина народжується при температурі 22 градуси, вона отримує такий стрес, як наприклад, людина при нульовій температурі».

Головний лікар Житомирського обласного перинатального центру подякував голові Житомирської облдержадміністрації Сергію Рижуку за підтримку та допомогу.

ДОВІДКОВО: Близько півроку тому офіційна делегація Житомирської області з робочим візитом відвідала Республіку Білорусь. Відтоді втілено ряд важливих проектів у галузі промисловості, зокрема, розробка родовищ декоративного каменю «Габро» ТОВ «РУФ» і лабрадориту ТОВ ООП «Промекс» Володарсько-Волинського району. Також сторони дійшли домовленості про здійснення підприємствами Житомирської області постачань 100 тис. куб. м щебеню щомісяця до Республіки Білорусь. Агропромисловий комплекс Житомирщини поповнився новим обладнанням виробництва РУП «Гомельсільмашем», зокрема, зернозбиральних і кормозбиральних комбайнів (наразі в область вже надійшло 50 одиниць техніки).

Упродовж 2014 року на Житомирщині заплановано проведення низки заходів за участю представників Гомельської області Республіки Білорусь, зокрема, «Форуму жінок» у березні, «Міжнародного гуманітарного форуму» у травні та «Міжнародного форуму» у червні.

DSC_1143143

 

DSC_1203203

 

DSC_1242242

 

DSC_1383383

 

DSC_1260260

 

DSC_1410410

 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...