09:39, 9 жовтня 2013 р.
У Ємільчинському районі відбулося суттєве зниження показника малюкової смертності
У Ємільчинському районі за три останніх роки відбулося суттєве зниження показника малюкової смертності, меншим є рівень госпіталізації дітей дошкільного віку до стаціонару.
І, найважливіше, зменшується рівень госпіталізації таких дітей, які поступають у важкому стані. Така динамыка пов’язана із впровадженням у районі проекту дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) «Інтегроване ведення хвороб дитячого віку», пише газета Поліський регіон.
Ємільчинський район обрали для пілотного проекту через невисоку забезпеченість лікарями-педіатрами, сімейними лікарями. На базі обласної дитячої лікарні у жовтні 2010 року розпочались тренінги для медичних працівників, з 2011-го проект запрацював у районі на повну потужність.
«Обсяг роботи був надзвичайно великим, – розповідає головний лікар Ємільчинської центральної районної лікарні Юрій Довгополий. – На базі лікарні створили спеціальний центр, у якому передбачалось проводити навчання медичних працівників. За сприяння ЮНІСЕФ центр забезпечили оргтехнікою, обладнанням на суму близько 400 тисяч гривень. Усі 63 заклади первинного рівня медико-санітарної допомоги, які брали участь у проекті, отримали меблі, посібники, медичне обладнання для надання невідкладної допомоги».
Інтегроване ведення хвороб дитячого віку передбачає уніфікацію підходів до надання медичної допомоги дітям перших п’яти років на основі протоколів надання медичної допомоги. На їх підставі проводиться оцінка стану здоров’я, наявності можливих захворювань, необхідності надання медичної допомоги. За протоколом, перша допомога надається дитині вдома фельдшером – ще до приїзду швидкої, або відвідання лікувального закладу. Кожен фельдшер, який приходить на виклик до дитини, згідно з протоколом, оцінює її стан і вирішує, яку допомогу надаватиме.
У рамках проекту навчають медичний персонал щодо покращення навичок консультування пацієнтів, лікувально-діагностичного процесу, залучення членів родини до участі в лікуванні, вихованні, формуванні у дитини здорового способу життя. Сюди входять й умови проживання дитини: фахівець, який приходить до дитини за викликом, слідкує за станом щепленості, харчуванням, довкіллям, середовищем перебування цієї дитини. Тобто, маючи єдиний протокол, медпрацівник визначає можливі проблеми, які має дитина на момент огляду.
Крім того, на базі обласної дитячої клінічної лікарні пройшли навчання 105 медпрацівників, котрі працюють безпосередньо в амбулаторіях та фельдшерських пунктах Ємільчинського району. Потім двічі на рік медпрацівники, котрі працюють у первинній ланці, проходять перепідготовку в районному навчально-тренінговому центрі.
Враховуючи увагу Президента України до реформування медичної галузі, викладену в його соціальних ініціативах, Житомирська облдержадміністрація та обласна рада підтримують і допомагають в освоєнні передових методів роботи.
Як повідомили «Поліський регіон», реалізація програми у районі триває: проходять повторні тренінгові навчання з медпрацівниками, моніторингові візити. Таким чином медики набувають потрібних знань для складання точного медичного протоколу, що, у свою чергу, сприяє зниженню показника малюкової смертності.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
18:38
21 січня
ТОП новини
Оголошення
10:44, 20 січня
10:44, 20 січня
17:31, Вчора
10:44, 20 січня
17:31, Вчора
live comments feed...