• Головна
  • Житомирському ботанічному саду виповнюється 80 років
святкування
13:50, 9 жовтня 2013 р.

Житомирському ботанічному саду виповнюється 80 років

святкування

10 жовтня відбудуться урочистості з нагоди 80-річчя заснування ботанічного саду Житомирського національного агроекологічного університету.

Ботанічний сад в Житомирі засновано у 1933 році як навчальну та науково-дослідну базу Житомирського сільськогосподарського інституту (нині – Житомирський національний агроекологічний університет). Це єдина наукова установа такого профілю в зоні Житомирського Полісся. Площа саду становить 34,5 га. Він розташований на берегах невеличкої річки Путятинки – притоки Тетерева – у східній частині Житомира і є окрасою однієї з головних вулиць міста – вулиці Корольова. У цьому зеленому куточку завжди можна віднайти щось цікаве: влітку око милує багатство барв та форм різноманітних декоративних рослин, а взимку – спокій, велич, зачарованість оазису Природи. Тут зібрано і вирощується багато цінних дерев, кущів і трав’янистих рослин. Серед них – плодові, ягідні, овочеві, технічні, лікарські, декоративні та інші представники рослинного світу. Сьогодні колекція деревних рослин досягла 550 видів, форм і сортів, а трав’янистих – понад 1000 видів. Живі колекції викликають постійний інтерес у студентів і викладачів університету, інших навчальних закладів, жителів і гостей міста.

На базі саду науковці досліджують теорію і практику акліматизації плодових, декоративних, кормових та інших груп рослин з метою збагачення рослинних ресурсів Полісся України. Вивчаються екологічні особливості насіннєвого та вегетативного розмноження різноманітних видів рослин із різних природних флор.

Ботанічний сад підтримує зв’язки з усіма ботанічними садами України та аналогічними установами зарубіжних країн. Тут проходять предметну практику студенти. Часто у саду буває учнівська молодь, гості Житомира та області, які мають можливість ознайомитися з багатьма представниками рослинного світу всіх континентів.

В рамках заходу проводитимуться екскурсії по ботанічному саду, виставка-конкурс «Щедрі дари Полісся», урочистий концерт, наукова конференція «Ботанічні сади: проблеми інтродукції та збереження рослинного різноманіття» тощо.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

ТОП новини
Монополіст «Житомиргаз» всупереч позиції Уряду та Президента піднімає тариф за розподіл газу у 2,5 раза, - Сергій Сухомлин
ГАЗОПОСТАЧАННЯ
Повністю меценатський проект: на Житомирщині відкрили інноваційний медичний центр «Радовель»,— ФОТО
МЕДИЧНИЙ ЦЕНТР
Пожежа в гуртожитку агротехнічного коледжу — у Житомирі госпіталізували двох дівчат
ДСНС
Куди піти в Житомирі на вихідних, — Добірка цікавих подій на 22-24 жовтня
АНОНС ЗАХОДІВ
Оголошення
live comments feed...