• Головна
  • У Черняхівському районі дбають про знедолених дітей
17:57, 11 жовтня 2013 р.

У Черняхівському районі дбають про знедолених дітей

У Черняхівському районі на Житомирщині успішно реалізується нова соціальна ініціатива Президента України Віктора Януковича: cімейний затишок – дітям-сиротам та дітям, які залишилися без батьківського піклування.

Згідно ініціативи, в районі вживають заходів щодо влаштування дітей, які проживають в інтернатах, у сімейні форми виховання; запроваджується раннє виявлення сімейних проблем та вживають відповідних заходів з працевлаштування та лікування батьків, надання їм соціальної та психологічної допомоги, недопущення позбавлення дітей батьківської опіки. Робиться все для того, аби підвищити якість надання соціальних послуг дітям в інтернатах.

Як повідомляє начальник служби у справах дітей З.В.Максимчук, у районі на первинному обліку перебуває 131 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. З них: 36 дитини-сироти та 95 - дітей, позбавлених батьківського піклування. Під опікою – 81 дитина, 18- у дитячих державних закладах, 19- прийомних сімях, 6 - дитячих будинках сімейного типу, 6 - ПТНЗ, 1- центр соціальної реабілітації.

Проводиться робота щодо своєчасного виявлення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Забезпечується надання їм правового статусу у встановлений законодавством термін. Протягом 9 місяців 2013 року виявлено та влаштовано 14 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. З них: 10 дітей влаштовано у сімейні форми влаштування, 2 – усиновлено, 2- дітей влаштовано до державних дитячих закладів.

Забезпечується пріоритетність влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, в сім’ї громадян; розвиток сімейних форм виховання: усиновлення, опіка, піклування, створення прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу.

У районі створено і функціонує 1 дитячий будинок сімейного типу, в якому виховується 9 дітей та 5 прийомних сім’ї, в яких виховується 9 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

На місцевому обліку дітей, які можуть бути усиновлені станом на 1 жовтня 2013 р. перебуває 49 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

За ІІІ квартал 2013 р. на облік дітей, які можуть бути усиновлені, поставлена одна дитина.

На території Черняхівського району проживає 8 сімей, в яких виховується 9 усиновлених дітей.

Протягом 9 місяців 2013 року громадянами України усиновлено 6 дітей, що перебували на місцевому обліку по усиновленню.

З метою запобігання соціальному сирітству, подолання бездоглядності та безпритульності серед дітей своєчасно виявляються діти, які опинилися у складних життєвих обставинах.

Станом на 01 жовтня 2013 року на обліку в службі у справах дітей райдержадміністрації перебуває 151 дитина з 61 сім’ї, які опинилися в складних життєвих обставинах, з причин: 2 – які систематично залишають постійне місце проживання, 1 – яка зазнала насильство.

Протягом ІІІ кварталу 2013 року службою виявлено та поставлено на облік 5 дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах. Всі діти, які перебувають в службі на обліку, обстежені за місцем проживання.

Працівниками служби спільно з групою кримінальної міліції у справах дітей Черняхівського РВ УМВС України в Житомирській області, відповідними відділами райдержадміністрації, представниками органів місцевого самоврядування протягом 9 місяців 2013 р. у смт.Черняхів та населених пунктах району проведено 33 профілактичних рейди.

Крім того, виявлено 3 факти порушень правил торгівлі спиртними напоями та тютюновими виробами.

На 40 батьків складено адмінпротоколи за ст.184 КУпАП (неналежне виконання батьківських обов’язків) та рішенням Черняхівського районного суду притягнено до адміністративної відповідальності.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Останні новини
Оголошення
live comments feed...