10:02, 12 жовтня 2013 р.
Модернізація медичної галузі Житомирщини – це наближення медичних послуг до населення, їх доступність і високий рівень
Житомирщина впевнено рухається шляхом модернізації медичної галузі та створення інституту сімейного лікаря, як важливої умови розвитку охорони здоров'я. У рейтингу Кабінету Міністрів область посідає друге місце за напрямом «Освіта і охорона здоров’я».
Голова облдержадміністрації Сергій Рижук відзначає, що немає нічого важливішого, ніж здоров’я людини. Тому перетворення, які відбуваються нині в нашій державі та області, зокрема, стосуються кожного її мешканця, адже йдеться про підвищення якості медичної допомоги.
У рамках реалізації проголошених соціальних ініціатив Президент України Віктор Янукович визначає три головних критерії надання медичної допомоги: доступність, якість та своєчасність. Саме в контексті орієнтації на ці пріоритети впроваджується реформа медичних послуг, основними заходами якої мають стати створення, по-перше, системи первинної медичної допомоги, по-друге, єдиної системи екстреної допомоги, по-третє – запровадження інституту сімейного лікаря.
Важливим кроком реформування медицини є створення обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, що дозволяє лікарям оперативно та своєчасно виїжджати за викликом та об’єднувати свої зусилля у наданні необхідної медичної допомоги.
Сергій Рижук відзначає прогрес у реформуванні системи охорони здоров’я і відзначає, що центри матері та дитини, які функціонують в нашому регіоні, сприяють формуванню здорової нації. Адже Житомирський обласний перинатальний центр є спеціалізованим лікувально-профілактичним закладом ІІІ рівня надання акушерсько-гінекологічної і неонатологічної допомоги жінкам з порушенням репродуктивного здоров’я, вагітним з нормальним і ускладненим перебігом вагітності, роділлям, породіллям і новонародженим Житомирської області. Щорічно обласний перинатальний центр приймає 4,5 тис. пологів, що складає 30% всіх пологів по області.
В області продовжується реформування сімейної медицини та введення в експлуатацію сучасних закладів охорони здоров’я. Впродовж останніх 3 років в області створено більше двадцяти закладів сімейної медицини. Нині їх функціонує близько 250. Сімейні лікарі надають медичну допомогу майже 80% населення області.
За останні роки було відкрито відділення променевої діагностики в обласній консультативно-діагностичній поліклініці в місті Бердичеві; бактеріологічний відділ централізованої клініко-діагностичної лабораторії обласної лікарні; Брусилівську районну лікарню; новий лікувальний корпус стаціонару Житомирської міської дитячої лікарні; амбулаторію загальної практики сімейної медицини на 8 дільниць у м. Бердичеві; центр соціальної реабілітації дітей з інвалідністю у місті Житомирі; проведено реконструкцію міської амбулаторії у місті Новограді-Волинському. Незабаром очікується відкриття кардіохірургічного центру на базі приміщення обласної клінічної лікарні ім. Гербачевського, що в подальшому дозволить проводити найскладніші операції на серці.
Протягом трьох останніх років за сприяння обласної влади вдалося зробити чимало важливих кроків на шляху реформування системи охорони здоров’я. Вже четвертий рік поспіль область перевиконує бюджет, тому три чверті всіх додаткових надходжень до обласного бюджету спрямовується на оновлення матеріально-технічної бази лікувальних закладів області, а також на створення потужної діагностичної бази.
«Сучасна медицина сягнула значного розвитку, і ми, представники обласної влади, намагаємось робити все, щоб не відстати від новітніх технологій і стандартів надання медичної допомоги», - наголошує очільник області Сергій Рижук.
Прес-служба облдержадміністрації
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
18:38
21 січня
ТОП новини
Оголошення
10:36, 16 січня
10:29, 10 січня
17:31, Сьогодні
10:44, 20 січня
10:29, 10 січня
live comments feed...