
13:44, 9 лютого 2011 р.
Бердичівські медики закликають учнів шкіл вчасно пройти медогляд
Бердичівські медики констатують: у країні й у місті спостерігається відчутний дефіцит на здорове молоде покоління – діти хворіють…
За останні 10 років, наводять цифри лікарі, захворюваність серед тих зросла на 27 %. Якщо у 1-му класі навчаються близько третини дітлахів з хронічними захворюваннями, то у 5-му – вже половина. Відсоток хронічно хворих учнів у 9-му класі дорівнює 64. До такої невтішної ситуації, вважають фахівці, у значній мірі призвели «сидячий» спосіб життя і нераціональне харчування юних українців. Звідси витікає, що сьогодні медичний догляд за дітьми має носити більш профілактичний характер. Вчасне виявлення хвороби і постійна профілактика – ось, на думку самих медиків, їхнє головне нині завдання.
Ірина Головченко, завідуюча дитячою поліклінікою: «У цьому році ми продовжуємо медичний огляд школярів в умовах амбулаторно-поліклінічних закладів. Медичний огляд набуває все більшого значення у нинішніх умовах. Для дітей, які вчаться у 5-11 класах, він буде проводитися в амбулаторно-поліклінічних умовах (або нашій поліклініці, або в амбулаторіях сімейної медицини).»
Учням початкових класів до поліклініки на медогляд їхати не слід, інформують лікарі. Його вони проходитимуть у школах. Перелік додаткових обстежень різнитиметься в залежності від віку дитини.
Ірина Головченко, завідуюча дитячою поліклінікою: «Для того, аби пройти обов’язковий медично-профілактичний огляд, батьки дитини повинні звернутися до середнього медичного працівника школи. Той має провести певні медичні обстеження у закладі. Це – вимір зросту, ваги, аналіз Руф’є. Окрім того, вимірюється гострота зору, слуху, плантографія. Ці всі дані він фіксує у витязі.»
До вищезгаданого витягу медичний працівник школи має додати направлення на здачу аналізів (що теж різняться в залежності від віку) та перелік спеціалістів поліклініки, котрі повинні будуть обстежити дитину.
Ірина Головченко, завідуюча дитячою поліклінікою: «Результатом того всього огляду стане отримання учнем загальноосвітнього навчального закладу довідки про результати обов’язкового медичного профілактичного огляду. Сюди вносять прізвище, ім’я та по-батькові дитини, результати цього огляду і визначається група з фізкультури. Цю довідку діти повинні принести до школи. Зауважу, що без неї діти не будуть допущені до навчання. Огляд нами розпочинається з другої половини лютого і триватиме до 1-го вересня.»
Ось така схема медогляду чекає на учнів бердичівських шкіл. На адресу тих, хто візьметься оцінювати, потрібен він чи ні, Ірина Головченко зауважує: завдяки проведенню огляду в умовах поліклініки чимало батьків взагалі дізналися, що їхні діти, виявляється, не один рік перебувають у закладі на обліку, а значить потребують додаткового обстеження і лікування.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
18:20
21 квітня
12:29
21 квітня
Коли висаджувати сидерати і чому це важливо
Новини компаній
11:07
21 квітня
06:03
21 квітня
ТОП новини
Оголошення
19:32, Вчора
08:17, 9 квітня
19:32, Вчора
08:17, 9 квітня
14:44, 15 квітня
live comments feed...