14:26, 15 жовтня 2013 р.
Україна має декілька варіантів, аби звільнити Тимошенко
Наразі ключовим завдання української влади є підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС на саміті «Східного партнерства».
Україна впевнено й безповоротно вийшла на курс європейської інтеграції. Однак, інтеграційне наближення до закордонних цінностей - це не тільки законодавче забезпечення європейського курсу, з цим питанням у нас якраз все нормально. Залишається одна проблема, на вирішення якої залишилося зовсім мало часу, але без вирішення якої багаторічний переговорний процес може закінчитися за сто метрів до фінішу. Мова йде про Юлію Тимошенко.
Говорячи про опозиціонерку, виникає кілька проблем, перша: помилувати її Президент не готовий, друга, звільнити немає юридичних підстав. Отже, треба шукати третій варіант, який влаштував би всі сторони.
Сьогодні все частіше таким варіантом правозахисники, юристи, політики називають можливе застосування правового досвіду Польщі, Болгарії, Норвегії, Естонії щодо практики перерви у відбуванні покарання, коли необхідне лікування неможливо провести в існуючих умовах.
Але в цьому випадку важливим є питання правових гарантій, відповідно до яких засуджена особа зобов'язується використовувати перерву з метою лікування, а іноземна держава виконує моніторинг даного правового рішення і гарантує повернення засудженого після відстрочки. Важливим є і те, що може бути під час і після відстрочки.
Якщо в період відстрочки буде порушення правового порядку, то суд може скасувати перерву, а засуджений повернеться до відбування покарання. Після подібної «процедури» можливі різні варіанти. Наприклад, згідно польської практики, перерва може бути до року і більше. Якщо засуджений дотримується правового порядку і не порушує його, то суд може умовно припинити відбування залишку покарання. Тому відтермінування - це в будь-якому випадку маневр як для української влади , так і для самої Тимошенко. З цим погоджується багато відомих українських політологів.
Вадим Карасьов у нинішній політичній ситуації і в існуючих правових умовах даний варіант називає максимально компромісним для усіх сторін - влада б отримала гарантії, єврочиновники компроміс, Тимошенко довгоочікуване лікування та можливість вирватися з в'язниці. А Україна зможе в робочому режимі підписати угоду з Вільнюсом й далі рухатися до Європи.
Потрібно шукати компромісні варіанти: наприклад, зміни в законодавстві, які дозволили б Тимошенко лікуватися за кордоном з відстрочкою терміну відбування покарання, запевняє керівник Центру прикладних політичних досліджень «Пента» Володимир Фесенко.
Як би там не було, ця ініціатива повинна виходити, мабуть, від опозиції. А те, що правляча партія підтримає її, не викликає ніяких сумнівів. Часу на роздуми майже не залишилося, тому діяти потрібно швидко.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
16:55
11 січня
Оголошення
16:34, 10 січня
16:12, 8 січня
live comments feed...