• Головна
  • Фільми житомирського режисера стверджують: неможливе можливе
інтерв'ю
12:46, 16 жовтня 2013 р.

Фільми житомирського режисера стверджують: неможливе можливе

інтерв'ю

22-річний режисер, оператор студії «Ц-TV» Дмитро Голумбевський працює і творить у Житомирі. Два його найбільших проекти – «Натхненні Житомиром» і «Кругообіг» – показували у кінотеатрі «Україна».

 Але перед тим, як взятися за відео, спробував себе у фоторемеслі. торік за сприяння голови облдержадміністрації Сергія Рижука була проведена фотовиставка Дмитра у найбільшому торгово-розважальному центрі міста, пише газета Поліський регіон.

– Що тебе зацікавило обрати цю професію?

– Я з дитинства люблю кіно. Пригадую: батьки купили мені відеокамеру, але не дозволяли без них знімати, бо боялися, що хтось поб’є чи забере. Це був подарунок, але заборонений. Тим не менше вдавалося щось відзняти і змонтувати. Правда, фільми ніхто й ніколи не побачить. Акторами були моїх троє друзів, які десь у дворі грали то вестерн, то трилер, то ще щось. Тоді я вирішив заробити на власну камеру, щоб ні від кого не залежати. І навіть коли їхав на відпочинок, то більше працював, ніж розважався: хотілося зафіксувати усе цікаве. Відео з подорожей (Таїланд, Ізраїль) робив для себе. Дуже приємно, коли писали люди і дякували. Одна жінка сказала, що остаточно вирішила переїхати у Таїланд після перегляду мого фільму. 

 З 2001 року я щотижня ходив у кінотеатри. Мій дідусь рахував, скільки грошей я витрачаю на кіноперегляди. Моя колекція квитків величезна. Одного дня я збагнув, що можу створити щось подібне. Зокрема, надихнув фільм «Володар кілець». Мені подобається епічність і масштаб. 

 – Але то Голівуд, а ми говоримо про Житомир.

– До речі, майже у кожному фільмі герої досягають своїх цілей. Ось сюжетна лінія: хлопець стає успішним балетмейстером, а сам з шахтарського міста. До душі життєствердні стрічки, які доводять: неможливе можливе. Зараз нереально зробити Житомир центром кінематографу, але перші кроки вже є. 

 – Чи не надто солодка назва твого першого телепроекту «Натхненні Житомиром»?

 – Багато хто думає, що у нашому місті немає ким і чим пишатися. Так от я хотів довести протилежне. У кожному куточку країни є молоді, талановиті, невідомі люди, але їх треба знайти, показати і розкрити. Наприклад, мій друг Олексій малює 3D-графіку, і зараз він займається оформленням однієї з кращих комп’ютерних ігор у світі. Мені приємно, що усі учасники проекту після виступів на камеру зростають у професійному сенсі. Або ось Іван Кваша, який раніше працював на нашій студії, зараз знімає кліпи і фільми у Києві. 

 – Та про тебе заговорили як про режисера саме після виходу на великий екран фільму жахів «Кругообіг». Розкажи про кухню кіновиробництва. 

 – «Кругообіг» знімали півроку в лісі житомирського мікрорайону Богунія. Триває картина 22 хвилини. Залучили десяток акторів, переважно дівчат до 10 років. Вони навчаються у місцевій модельній агенції. Наймасовішу сцену – 70 осіб – грали в центральному парку. Акторів шукали через інтернет. Масовка працювала безкоштовно.Коли треба був звук шурхоту волосся, перепробували коси п’ятьох дівчат. Врешті взяли перуку, бо натуральне для запису не підходило.

 Перед виходом фільму я запустив в інтернеті кілька роликів-розіграшів. Один із них показував прогулянки привидів центральним парком Житомира. Найкумедніше, що повірили. 10 тисяч переглядів ролика дали результат. Наш композитор розповідав, як йому під час подорожі водій пристрасно розказував про наших привидів. Дівчата, що грали їх, після зйомок просили не змивати грим. Мали брудні білі святкові сукні, заплямовані кров’ю. У такому вигляді їздили додому громадським транспортом.

 – Є плани знімати інші фільми?

– Так, вже на руках маємо сценарії. Не виключаю, що у новому фільмі також будуть елементи містики. Я віддаю перевагу або трилерам, які змушують напружувати мізки, або комедіям. 

 – Який мінімум для оператора?

– Це фотоапарат, що знімає відео. Вартість – близько тисячі доларів. Не важливо, яка техніка у руках. Твоя вражаюча історія може бути знята і на телефон. 

 – Дуже цікаве і оригінальне відео ти зробив на початку осені. Якийсь дитячий і сентиментальний ролик вийшов. 

– Це я використав новий об’єктив, який дає мальовничу картинку. Коштує недорого – всього сто доларів. Я просто блукав по місту і знімав майже навмання.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...