• Головна
  • У політичних колах активно обговорюють питання виїзду Тимошенко закордон
18:48, 16 жовтня 2013 р.

У політичних колах активно обговорюють питання виїзду Тимошенко закордон

В останні дні в контексті завершення місії Кокса-Кваснєвського в засобах масової інформації, політичних колах і експертному середовищі йде активне обговорення можливого виїзду Юлії Тимошенко на лікування за кордон.

«Такий сценарій має великий ризик неповернення екс-прем'єра в Україну, а також зростає можливість ухилення від судових процесів», - вважає кандидат політичних наук, керівник Центру соціологічного моніторингу «Пульс» Олександр Проценко.

За його словами, якщо розглядати даний проект як основний для можливості виїхати на лікування до Німеччини для Тимошенко, то потрібно передбачити компенсатори, які не дозволять їй зловживати даним правом, пише сайт polemika.

«Методи екстрадиції і міжнародного правового співробітництва не є достатніми, оскільки не з усіма країнами в України є відповідні договори», - підкреслив експерт.

Використання практики заочного засудження дозволить оптимізувати розгляд справ ув'язнених, які проходять лікування за кордоном.

«Європейське право передбачає таку можливість, але при дотриманні двох головних умов: гарантоване право на адвоката і обов'язкове інформування особи, щодо якої передбачається проведення заочної судової справи, про початок такого розгляду», - зазначив експерт.

Як вважає політолог, при дотриманні цих умов хворий, що лікується за кордоном, буде розуміти, що він не зможе затягувати розгляд справ проти себе у зв'язку з відсутністю в суді. Але це, за словами Проценка, не обмежує його право на захист. Таким чином, він буде мотивований не зловживати своїм правом на лікування за кордоном і не буде зацікавлений у затягуванні розгляду справ, оскільки це зможуть зробити і без нього - заочно.

«Юлія Тимошенко при заочному осуді не зможе зловживати своїм правом на лікування в Німеччині, і, таким чином, судовий процес не буде використовуватися як розмінна карта для підвищення її особистого комфорту» , - заявив Олександр Проценко.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...