попередження
12:46, 17 жовтня 2013 р.
У Коростені про телефонних шахраїв розповідають на кожному стовпі
попередження
Останнім часом правоохоронці мало не щотижня фіксують випадки телефонних шахрайств на території області. Зловмисники користуються старою схемою – повідомляють співрозмовникам про неприємності з їх рідними та виманюють, в якості оплати за вирішення проблемних питань, чималі кошти.
Так після нещодавного ошуканства 80-річного жителя Коростенського району та загальною хвилею телефонних шахраїв в місті Коростень людей попереджують листівками та оголошеннями прямо на вулицях. Зміст листівок поперджає як не стати жертвами шахрайства та не вестись на провокації.
У першу чергу таким чином хочуть попередити потенційних жертв "телефонних грабіжників", людей пенсійного віку.
Фото:подібні оголошення розклеєнні по всьому Коростені.
- Працівники міліції мало не щотижня фіксують випадки подібних шахрайств на території області, - коментує начальник Управління карного розшуку УМВС України в Житомирській області Віктор Бугира. – Не дивлячись на те, що такий спосіб ошуканства давно відомий, шахраям все ж вдається знайти нові жертви.
Затримати зловмисників можна тільки на гарячому, адже вони швидко знищують усі сліди, що вказують на їх причетність до правопорушення. Тому громадянам варто дослухатися до наступних порад:
- по-перше, завжди у всіх справах керуватися здоровим глуздом. Якщо є хоч найменший натяк на те, що повідомлення не відповідає дійсності, – обов’язково його перевірте. Найпростіші способи: зателефонувати тому, хто нібито потрапив у біду, а також у лікарню, міліцію, інші екстрені служби – залежно від того, що вам повідомили;
- по-друге, шахраї намагаються застати майбутню жертву зненацька, зателефонувавши у ранню пору доби та не даючи оговтатись, вимагають терміново діяти. Повідомте, що у вас зараз немає потрібної суми, намагайтеся виграти час. Розкажіть про телефонний дзвінок ще комусь із близьких та рідних. Зазвичай, уже тоді вдається зрозуміти, що ситуація нереальна та з’ясувати місце знаходження рідних;
- по-третє, впевнившись, що вас намагалися обдурити, терміново повідомте про це до міліції. Таким чином ви допоможете викрити чергового шахрая та запобігти низці інших правопорушень.
Також слід врахувати, що якщо ж подібна ситуація є реальною, то усі ваші подальші дії набувають чітких рис кримінального правопорушення, в якому ви стаєте співучасником. Адже передача коштів посадовій особі за вирішення особистих питань є ніщо інше, як хабар. У такому випадку слід повідомити правоохоронні органи та викрити нечесного посадовця. Телефон довіри УМВС України в Житомирській області (0412) 40-74-93.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
18:38
21 січня
ТОП новини
Оголошення
10:44, 20 січня
10:44, 20 січня
17:31, Вчора
live comments feed...