• Головна
  • А аліменти як не платили, так і не платять
13:05, 11 лютого 2011 р.

А аліменти як не платили, так і не платять

Моральні постулати нашого суспільства ще з прадавніх часів закріпили за батьками обов’язок по догляду та вихованням дітей. Сучасні юридичні норми, зокрема ст. 180 Сімейного кодексу України, чітко визначає, що обов’язок по утриманню неповнолітніх дітей до досягнення ними повноліття покладається на їх батьків, а якщо діти їх не мають або батьки з поважних причин не можуть надавати їм належного утримання, то такий обов’язок може бути покладений на інших родичів - діда, бабу, брата, сестру, а також на вітчима і мачуху дитини, а також на осіб, у сім’ї яких виховується дитина.

Однак, на жаль, і моральні, і юридичні норми не для всіх батьків є переконливими аргументами. Наприклад, 34-річний житомирянин вирішив, що його син та донька, які проживають разом з матір’ю, допомоги від рідного батька не потребують. Упродовж майже 6 років, з того часу як дорослі розлучилися, чоловік не сплачує аліменти та навіть жодного разу не привітав дітей з будь-яким святом. Сума боргу, що за цей час накопилась, - понад 7 тисяч гривень – аж ніяк не завадила б у бюджеті родини, де тепер виховується уже три дитини.

Працівники дізнання Корольовського райвідділу УМВС, куди звернулась за допомогою колишня дружина забудькуватого батька, за даним фактом провели перевірку та порушили кримінальну справу за ст. 164 (Ухилення від сплати аліментів на утримання дітей) Кримінального кодексу України. Як прокоментував начальник даного сектору Олександр Петров, за ігнорування батьківських обов’язків чоловікові загрожує покарання у вигляді громадських робіт на строк від 80 до 120 годин або виправні роботи на строк до одного року або обмеження волі на строк до 2 років.

Наразі справу відносно нього направлено на розгляд суду. Уже після цього стало відомо, що недбалий батько врешті отямився і виплатив частину заборгованої суми.

Загалом же, повідомив Олександр Петров, упродовж минулого року лише Корольовським райвідділом міліції до суду було направлено 62 таких кримінальних справ.


Ольга Семенюк,
Корольовський РВ УМВС України
в Житомирській області


Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...