• Головна
  • У контексті євроінтеграції в Житомирі встановлять шестиметровий пам'ятник Яну Падеревському
інший ракурс
10:20, 22 жовтня 2013 р.

У контексті євроінтеграції в Житомирі встановлять шестиметровий пам'ятник Яну Падеревському

інший ракурс

В Житомирі на перехресті вулиць Київської й Театральної встановлять пам'ятник Ігнацію Яну Падеревському, польському піаністу, політику, діяльність якого була спрямована на приєднання етнічних українських земель до складу Польщі.

 Як повідомляє "Репортер Житомира", пам'ятник, висотою 6,2 метри буде одним з найвищих в Житомирі, будучи встановленим перед входом в костел, він стане основною архітектурною формою цієї території.

 Краєзнавець Георгій Мокрицький каже, що пам'ятник треба розташувати так, щоб він якомога краще вписався в існуючу архітектуру.

 Нещодавно Житомир підписав угоду про побратимство з польським містом Плоцьк, яка передбачає тісні економічні взаємовідносини двох міст й держав.

 Напередодні самміту Східне партнерство у Вільнюсі, на якому може бути підписана угода про асоціацію України з ЄС, встановлення пам'ятника Ігнацію Яну Падеревському в Житомирі таких розмірів обгрунтовується контекстом євроінтеграції, оскільки Польща - локомотив України в Європі.

 Разом з тим, влада Житомира за часи Незалежності так і не спромоглась встановити в місті пам'ятники діячам, які уособлюють українство. В місті немає пам'ятника Тарасу Шевченку - тільки погруддя, Лесі Українці, Олегу Ольжичу. Натомість, місто так і не змогло перенести з Соборного Майдану пам'ятник більшовику Леніну - чия ідеологія, того й влада.

 Громадський діяч і журналіст Олена Галагуза каже, що це є ознакою хворого суспільства, яке не цінує й не посилює свого.

 "Навколо своїх символів громада повинна об'єднуватися, в тому числі й задля збору коштів на вшанування пам'яті українців. А з іншого боку, завданням влади є встановлення пам'ятників видатним постатям. Дуже прикро, що українськими цінностями маніпулюють. Замість дій йде загравання з виборцями. Я хочу запитати, а що зробив кожен житомирянин, українець, для відновлення історичної справедливості?" - каже Галагуза.

 Нагадаємо, в 2013-му році напередодні дня Незалежності України в Житомирі силами ентузіастів встановили пам'ятну дошку Олегу Ольжичу - відомому публіцисту, ідеологу українського національного відродження.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...