• Головна
  • В Бердичевском музее теперь можно увидеть Афганистан глазами воинов-интернационалистов.
17:15, 11 лютого 2011 р.

В Бердичевском музее теперь можно увидеть Афганистан глазами воинов-интернационалистов.

Неможливо описати той жах та біль, через який пройшли наші земляки, ще зовсім молоді хлопці у горах Афганістану. Місто Бердичів пам’ятає своїх героїв, саме тому в четвер 10 лютого розпочала свою роботу виставка, яка присвячена Дню вшанування пам’яті героїв бойових дій на території інших країн. Проходить вона у музеї історії міста Бердичева у рамках загальноміських заходів до 22-ї річниці виведення військ Радянського Союзу з Афганістану. Організатором стала бердичівська спілка воїнів-афганців та клуб військово-історичної мініатюри «Штик». 

Сама виставка складалася з фотографій, які були надані учасниками бойових дій в Афганістані з особистих фото архівів та моделей військової техніки, що була зроблена руками юних майстрів, яким небайдужа історія. Голова ради клубу «Штик» Савенко Олег Анатолійович, який виступив одним з організації виставки розповів, що у музеї зібрано близько 100 різноманітних моделей не лише бердичівських моделістів, а й гостей з міст, що теж вирішили прийняти участь у заході. В наше місто приїхали майстри з Житомиру (клуб «Взвод 91»), Броварів (клуб «Десна»), смт. Висока Піч та моделісти Житомирського гуртка центра технічної творчості моделювання. На думку Олега Анатолійовича така кількість гуртків, які захотіли прийняти участь в виставці свідчить про те, що пам'ять героїв-афганців живе в серцях людей.

Розпочалася урочиста частина з виступу міського голови Мазура Василя Костянтиновича, який зазначив, що місто Бердичів завжди допомагало як і ветеранам великої вітчизняної війни, так і воїнам інтернаціоналістам – було створено спілка ветеранів –афганців, відкрита музейна кімната слави на їх честь. Василь Костянтинович особливо наголосив, що молодь нашого мста повинна знати про події тих часів та подвиги їх земляків, що приймали участь у бойових діях, повинні поважати та шанувати їх. Особливо приємно для мера те, що у місті Бердичеві йде передача досвіду від ветеранів Великої вітчизняної війни до їх нащадків – воїнів-афганців, які повторили подвиги своїх батьків та дідів. Наостанок Василь Костянтинович теплими словами привітав тих, хто знайшов часі можливість завітати на виставку щоб подивитися на частинку історії очима тих хлопців, які виконували свій інтернаціональний обов’язок в Афганістані за допомогою представлених в музеї фотографій, та побачити як же бачать службу в збройних силах молоді бердичівляни, що вже зараз цікавляться військовою технікою та займаються моделюванням.

Ще багато слів було сказано запрошеними гостями про ті важкі роки, проведені нашими юнаками в Афганістані. Своїми спогадами ділилися учасники тогочасних бойових дій, а поет-пісенник виконав пісню про Афганістан, від якої завмирало серце. Голова ради ветеранів Сергій Сергійович Залізняк запевнив присутніх воїнів-інтернаціоналістів у тому, що ветерани Великої Вітчизняної війни пишаються своїми нащадками, які не шкодуючи свого життя боролися за перемогу. Він також звернувся до молоді міста Бердичева з проханням не забувати подвиг своїх дідів та прадідів у роки війни, і всіляко поважати та допомагати їм. Адже у свій час вони зробили все для того, щоб ми всі зараз жили у мирний час не знаючи лиха війни

.По закінченні урочистої частини кожен з присутніх мав змогу оглянути представлені у музеї експонати виставки. Молодь юрбилася в основному біля стенду технічного моделювання, розглядаючи представлену техніку, а більш старші роздивлялися фотографії чужої країни, яка зустріла їх сусідів, братів та товаришів не хлібом-сіллю, а автоматними чергами. І допоки місто Бердичів живе і привітає, до того часу й буде жити пам'ять про молодих бердичівлян, котрі повели себе як справжні герої, несучи мир для інших народів.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...