• Головна
  • На Житомирщині листопад стане місяцем добровільного розброєння
місячник
16:50, 24 жовтня 2013 р.

На Житомирщині листопад стане місяцем добровільного розброєння

місячник

Упродовж листопада на території області триватиме місячник добровільного роззброєння. Загалом з початку року до міськрайвідділів міліції полісяни принесли понад 350 одиниць зброї та спецзасобів. Ще близько сотні правоохоронці вилучили з незаконного обігу.

Шановні громадяни, звертаємо Вашу увагу, що за незаконне зберігання зброї, вибухових матеріалів та спеціальних засобів законодавством передбачено як адміністративну, так і кримінальну відповідальність.

Стаття 190 Кодексу України про адміністративні правопорушення (Порушення громадянами порядку придбання, зберігання, передачі іншим особам або продажу вогнепальної, холодної чи пневматичної зброї) визначає покарання у вигляді накладення штрафу від семи до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією зброї або без такої. При повторному здійсненні правопорушення упродовж року передбачено штраф від десяти до п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією зброї.

Кримінальний кодекс України, а саме стаття 263 (Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами) за носіння, зберігання, придбання, виготовлення, ремонт, передачу чи збут вогнепальної зброї (крім гладкоствольної мисливської), бойових припасів, вибухових речовин або вибухових пристроїв без передбаченого законом дозволу визначає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від двох до п’яти років.

Носіння, виготовлення, ремонт або збут кинджалів, фінських ножів, кастетів чи іншої холодної зброї без передбаченого законом дозволу – караються штрафом до п’ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від ста двадцяти до двохсот сорока годин, або арештом на строк від трьох до шести місяців, або обмеженням волі на строк від двох до п'яти років, або позбавленням волі на строк до трьох років.

Звільняється від кримінальної відповідальності особа, яка вчинила кримінальне правопорушення, передбачене частинами першою або другою цієї статті, якщо вона добровільно здала органам влади зброю, бойові припаси, вибухові речовини або вибухові пристрої.

Загалом, повідомив т.в.о. начальника Управління громадської безпеки УМВС Володимир Мазарчук, заходи з убезпечення жителів області від небезпечних вибухових чи вогнепальних предметів правохоронці проводять постійно. Так, з початку року працівники міліції вилучили у населення за тих чи інших обставин 468 одиниць зброї, з них 92 одиниці з незаконного обігу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...