• Головна
  • Коростень приймає участь у міжнародному проекті «Система освіти в Ізраілі»
міжнародний проект
12:37, 25 жовтня 2013 р.

Коростень приймає участь у міжнародному проекті «Система освіти в Ізраілі»

міжнародний проект

За сприянням міського голови Москаленка В. В. продовжується навчання в державі  Ізраїль.

 7 жовтня  розпочався міжнародний курс, який проводить Ізраїльська Агенція Міжнародної співпраці - MASHAV  – з проблеми впровадження інтегрованого навчання в освітне середовище. Міжнародний проект проходить в Ізраїлі, Тель-Авів, Шфаім, в якому приймають участь 9 держав:  Белоруссія, Україна, Узбекістан, Монголія, Грузія, Казахстан, Азербайджан, Киргистан, Арменія. Україну представляють три учасники, серед них – Заєць О.П. - заступник голови громадської організаціі допомоги батькам дітей з особливими потребами «Відкрий мені світ» м. Коростеня, пишеkorosten.in.ua.

 В процесі семінару розглядаються питання які стосуються  навчання дітей з особливими потребами та іх інтеграціі  в звичайне освітнє середовище, надання їм допомоги згідно їхніх потребам, особливості роботи з їхніми  батьками та найближчим оточенням.

 8 жовтня відбулася ознайомча лекція «Система освіти в Ізраілі, з використанням відеозапису і тренінгової роботи. Проводила лекцію керівник проекту, профессор Сюзанна Гай. "На мій погляд цей проект допоможе в майбутньому визначити та вибудувати модель інклюзивної освіти з наступним поступовим впровадженням ідей спеціалістів Ізраілю та країн учасниць у місті Коростені".

Презентація учасника України в міжнародному проекті

«Інтеграція дітей з особливими потребами в освітнє середовище» Ізраїль , Шфаім.

 11 жовтня відбулося знайомство держав-учасниць. Нашу державу представляли три учасники: Заєць О.П.  м.Коростень (заступник голови громадської організаціі допомоги батькам дітей з особливими потребами «Відкрий мені світ»), Саранча І. Г.  м.Вінниця (голова правління Вінницькоі  міської організаціі соціального розвитку та становлення окремих мало захищених категоріі молоді «Паросток», заступник директора по навчально-виховній роботі Вінницького центру соціальноі реабілітаціі дітей- інвалідів «Промінь» Міністерства соціальної політики України) , Вєтріло Т.  м.Євпаторія (головний психіатр ). Кожен представник розповідав про свою державу, про себе і про свій досвід роботи, а також перспективні плани роботи після закінчення проекту.  

Презентація проходила в два етапи, з використанням мультимедійного супроводження. Першочергово  у процесі виступу  були представлені: державна символіка,  українська вишиванка, історія та краєвиди України та міста Коростеня, національні пісні, що підкреслює на сформованість  почуття патріотизму та любові  до Батьківщини. Вручено представникам MASHAV український вишиваний рушник з хлібом та сіллю.

 В   другій частині представлено досвід роботи нашої громадської організаціі, робота з батьками дітей з особливими потребами, досвід проведення семінарів та інформаційних зустрічей ,в яких приймають участь батьки дітей з інвалідністю,представники соціальної та психологічної служби, медичних закладів та представники місцевих органів влади. Також був представлений власний досвіт роботи Заєць О.П. з дітьми з особливими потребами та бажання і можливості співпраці в майбутньому з «MASHAV».

Презентація України визвала  велику цікавість у учасників та керівників проекту, у процесі дискусії було задано велика кількість  уточнюючих питань з досвіду роботи.

 Колеги  з інших країн висловили свої думки, зацікавленість досвідом роботи нашої громадської організації, пропозиціями співпраці, були висловлені бажання впровадження, використання нашого досвіду та співпраці з містом Коростенем.

 Заєць Оксана займає активну позицію в процесі обговорення питань з проблем впровадження інклюзивної освіти, висловлює особисту точку зору з проблеми інтегрованого навчання, приймає участь в тренінгах, використовуючи особистий досвід, висловлює бажання співпраці з організаціями республіки Ізраїль, освітніми, спеціалізованими закладами, благодійними фондами.

 Теорія та практика спеціальної освіти в Ізраїлі, продовження реалізації проекту «Інтеграція дітей з особливими потребами унормативно-освітню середу»

 Продовжується перебування та участь представника з України Заєць Оксани з міста Коростеня у проекті «Інтеграція дітей з особливими потребами у нормативно-освітню середу». В ході проекту учасниками були відвідані різні освітні заклади: дошкільний навчальний заклад інклюзивного типу, педагогічний коледж «Девід Елін», відвідування громадської організаціі «Шекель», відвідування спільноти «Кішуріт».

 13жовтня професором доктором Михаелем Ганором було проведено лекторій «Керівництво та управління персоналом. Соціальне підприємництво. Діти з особливими потребами» та майстер-клас «Творче мислення».   

 14жовтня представники з різних держав були ознайомлені з принципами інтеграції в освіті, моделями, формами роботи з різними категоріями дітей з особливими потребами. Педагогічні представники коледжу «Девід Елін»  Еяль Блот та Сільвія Штігліц презентували майстер-клас по створенню наочних матеріалів з розвитку пізнавальної сфери з перероблених та відхідних матеріалів.

 15-16 жовтня відбувся круглий стіл з проблеми впровадження коучінгу в роботі  з працівниками спеціальної освіти. Спеціаліст високої категорії, який має багаторічний досвід роботи в Україні та Ізраїлі, в якості тренера, лектора, практичного психолога, яка запропонувала майстер-класи з коучінгу на теми:  «Створення розвиваючого середовища для дітей з особливими потребами», «Управління часом», «Мотивація та попередження  професійного вигорання працівників спеціальної освіти». Круглий стіл викликав велику цікавість у учасників проекту, така форма роботи у майбутньому знайде відображення в практичній роботі Заєць О.П.15 жовтня зацікавлення визвало знайомство з найкращим, видатним психологом у Міській Раді Ієрусаліму , яка має приватну клініку Ольгою Вінішські, яка презентувала роботу з родинами  дітей з особливими потребами. Досвід роботи з методами діагностування різних захворювань у дітей.

 21 жовтня учасники проекту відвідали фірму «Шекель», познайомились з директором Кларой Фельдман, яка запропонувала форми роботи та зайнятість людей з особливими потребами.  Також було відвідано помешкання людей з особливими потребами.

 22 жовтня учасники проекту відвідали кібуц(спільноту) «Кішуріт», в якому всі члени кібуцу люди з особливими потребами(немає аналогів у світі). Були продемонстровані всі сфери діяльності кібуцу: фабрика виготовлення іграшок з дерева,вирощування винограду та виробництво вина ,розведення різних видів  собак , навчання верхової їзди на конях.

071

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...