• Головна
  • Вікіекспедиція збирала матеріали про села Житомирщини
візит
13:58, 28 жовтня 2013 р.

Вікіекспедиція збирала матеріали про села Житомирщини

візит

Наприкінці жовтня відбулася Вікіекспедиція селами Коростенського району Житомирської області.

Як повідомляє сайт Мій Житомир.ТВ, для древлянського краю це вже другий візит активістів Вікіпедії. Завданнями експедиції були збір матеріалів для поліпшення текстів та ілюстрування статей Вікіпедії про села Житомирщини і ключові культурні та архітектурні пам’ятки. Гідом Вікіекспедиції був керівник апарату Коростенської РДА Сергій Макарчук.

Учасники  Вікіекспедиції об’їхали  тридцять чотири населених пункти Коростенського  району. Завдяки сонячній погоді 17-та українська Вікіекспедиція змогла не тільки перевершити запланований маршрут, а й краєм ока зазирнути до сусідніх районів – Лугинського та Володарсько-Волинського. Серед цікавинок, які вдалося побачити під час експедиції, – унікальні дерев'яні церкви в селі Ришавка Коростенського району та в селі Краївщина Володарсько-Волинського, ФАП у поміщицькій садибі села Ушиця, «блакитні озера» у селі Лісівщина, меморіал  угорським євреям у селі Купище, чимало унікальних зразків поліської архітектури.

Першого дня активісти Вікіекспедиції відвідали наступні населені пункти Коростенського району: Поліське, Лісівщина, Ставище, Зарубинка, Радянське, Луковець, Краївщина, Ришавка, Калинівка, Садибне, Ушомир, Ковбащина, Рудня-Ушомирська, Березневе, Сантарка, Новина, Рудня (Новинська сільська рада), Олександрівка та Сушки.

Наступного дня об’єктами вивчення Вікіекспедиції стали села древлянського краю: Велень, Видень, Жупанівка, Струмок, Олішівка, Іванопіль, Бондарівка, Гулянка, Рудня-Білківська, Ушиця, Горщик та Поліське.

Організаторами другої Вікіекспедиції до Коростенського району стали МГО «Земляцтво житомирян», ГО «Вікімедіа Україна» за підтримки голови Коростенської райдержадміністрації Володимира Васильовича Нагорняка та газети «Вечірній Коростень».

 За словами керівника Вікіекспедиції, голови РК ГО «Вікімедіа Україна» Євгена Букета, «на відміну від позаминулорічної експедиції на Коростенщину, коли організатори показали редакторам Вікіпедії чимало визначних місць краю, цього разу учасники Вікіекспедиції об’їхали майже три десятки звичайних сіл району, деякі з яких рясніють пустками і не мають навіть в’їзних знаків із назвою».

Як повідомив голова Молодіжного відділення «Земляцтва житомирян» Петро Щербина, сьогодні завдяки роботі двох Вікіекспедицій Коростенський район є найбільш презентованим у Вікіпедії серед усіх районів Житомирщини.

 «Перша Вікіекспедиція до Коростенського району відбулася 26-27 листопада 2011 року. Тоді Коростенський район став другим в Україні після Макарівського Київської області, де 26-27 серпня 2011 року ГО «Вікімедіа Україна» вже провела Вікіекспедицію. Фактично, на Київщині та Житомирщині «Вікімедіа Україна» поклала початок серії Вікіекспедицій містами та селами України. Для нас важливо, що керівництво Коростенського району серйозно ставиться до збереження історії древлянського краю та популяризації його пам’яток», – додав Петро Щербина.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...