• Головна
  • Державні лотереї стають для житомирян «однорукими» бандитами
контроль
11:08, 29 жовтня 2013 р.

Державні лотереї стають для житомирян «однорукими» бандитами

контроль

Межа між організацією забороненого в Україні грального бізнесу та дозволеним функціонуванням державних лотерей в діяльності окремих закладів часто виявляється непрозорою для сприйняття пересічних громадян. Міліція ж у такій ситуації апріорі стає заручницею.

Нині в Україні розгорнули свою діяльність три оператори державних лотерей, що втілюють у реальність миттєві грошові розіграші через розгалужену мережу відповідних закладів.

Про це повідомляє СЗГ УМВС Українив Житомирській області.

На території Житомирщини функціонує мережа закладів «Кінг Лото» під красномовними вивісками «Державна миттєва лотерея», що є офіційним розповсюджувачем державних миттєвих грошових розіграшів та здійснюють свою діяльність згідно з умовами випуску та проведення державної грошової лотереї «ФУРОР», оператором якого, у свою чергу, є приватне акціонерне товариство «Патріот» - одне з трьох діючих операторів державних лотерей України. У приміщеннях залів миттєвої держаної лотереї розміщуються так звані лотерейні термінали, що за своїм зовнішнім виглядом нагадують сумнозвісних «одноруких бандитів». Подекуди не тільки виглядом, адже зміст розіграшу певної грошової суми подібний до гри на пресловутих комп’ютерних симуляторах азартних ігор. До цієї когорти належить і заклад у м.Коростишеві, що останнім часом набув скандальної слави у ЗМІ через функціонування у ньому нібито гральних автоматів.

Чи часом не знівельовано розмежування між гральним бізнесом і державними лотереями у відповідних закладах, перевіряють працівники міліції. Тож, міліція провела ретельну перевірку закладу та апаратно-програмного комплексу, за допомогою якого реалізовуються грошові розіграші. Виявилося, заклад має ліцензію на проведення відповідної господарської діяльності, що регламентується Указом Президента України від 10.09.2002 року №813/2002 «Про деякі заходи щодо регулювання лотерейної діяльності». Водночас Київський науково-дослідний інститут судових експертиз на запит правоохоронців своїм висновком засвідчив, що лотерейні термінали, які функціонують у закладі, за своїми функціональним і цільовим призначенням відповідають умовам випуску та проведення державної грошової миттєвої лотереї «ФУРОР» ПАТРІОТ» на 2009-2013 роки та не відповідають поняттям «грального автомату», «комп’ютерного симулятора азартних ігор», електронного (віртуального) казино», «систем електронних платежів» тощо.

За таких обставин міліція жодним законом не уповноважена завадити діяльності такого закладу, адже поширення лотерей проходить під повним контролем держави. Всі лотерейні квитки зареєстровані в Міністерстві доходів і зборів України, а процес розподілу та виплати виграшів, відрахувань у бюджет перебуває під наглядом Міністерства Фінансів України.

Тож, якщо діяльність закладу, що функціонує під вивіскою державної миттєвої лотереї, документально підтверджується та не суперечить Закону України «Про заборону грального бізнесу», компетенція міліції на цій мажорній ноті закінчується.

Натомість державний нагляд (контроль) у сфері лотерейної діяльності здійснюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну фінансову політику, політику у сфері випуску і проведення лотерей, відповідно до Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», з урахуванням особливостей, визначених цим Законом.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...