• Головна
  • На Бердичівському базарі активісти розгорнули акцію «Пляшка зі смітника - не для молока»
акція (фото)
12:21, 29 жовтня 2013 р.

На Бердичівському базарі активісти розгорнули акцію «Пляшка зі смітника - не для молока»

акція (фото)

Щодня тисячі українців купують молоко на базарах у пластикових пляшках і навіть не підозрюють, на яку небезпеку наражають своє здоров’я. І проблема не в молоці, а в тарі. Ви ніколи не задумувались, звідки продавчині беруть свої пластикові пляшки? Розслідування активістів «Самопомічі» показало, що їх вони купують у бомжів, які збирають ці пляшки на смітниках.

Аби привернути увагу громадськості до цієї проблеми, активісти об’єднання «Самопоміч» провели акцію «Пляшка зі смітника - не для молока» на території Бердичівського кооперативного ринку, що на Житомирщині. В суботній ранок, 26 жовтня, вони безкоштовно роздали торговцям молока, які продають його у старих пластикових пляшках, декілька десятків нових пляшок. Активісти також розповідали продавцям та покупцям про небезпеку, яку несуть використані ПЕТ-пляшки та показували, як з цією проблемою можна боротися.

Активісти закликали громадян не купувати молоко у старих пляшках, а вимагати у торговців, аби вони продавали молоко, або в нових пляшках, або в скляному посуді, або в пластикових чи емальованих бідонах – кому як зручно.

Також активісти «Самопомочі» показали, як потрібно псувати пляшку, перед тим, як викинути її у смітник. Її можна або скрутити, попередньо знявши кришечку, або порізати, або роздавити ногою дно. І лише після цього викидати. Тоді є гарантія, що вже ця пляшка не повернеться зі смітника у ваш холодильник.

Багато бердичівлян під час акції ділились власними спостереженнями. Адже часто бомжі достають пляшки зі смітників прямо на очах у інших городян.

- Я сама колись купувала молоко на базарі в старих пляшках і не задумувалась над тим, звідки вони беруться. А потім якось звернула увагу на бомжів, які тягали пляшки зі смітника в місті, потім побачила, як не надто охайно вдягнені люди продають пластикові пляшки бабусям на базарі. Це просто жах, - розповіла керівник громадського об’єднання «Самопоміч Житомирщина» Юлія Лефтер. – Я сама мама і молоко купувала дочкам. Мені стало погано, коли я зрозуміла, що даю дітям молоко, яке наливаю з пляшки зі смітника. І так багато хто робить. Саме тому ми з однодумцями провели розслідування, яке підтвердило мої здогади. Безхатченки протягом багатьох років стали посередниками у бізнес-схемі між смітником та реалізаторами молока, соняшникової олії. Тепер ми вирішили започаткувати акцію «Пляшка зі смітника - не для молока».

Промоніторивши ринок ПЕТ тари, активісти "Самопомочі" виявили, що нову пляшку можна купити вроздріб за 1.50. Тобто, люди ризикують здоров’ям, економлячи на копійках. Активісти домовились із виробниками ПЕТ-пляшок і власниками ринків, аби нові пляшки продавали на їх території. На центральному ринку Бердичева нову ПЕТ-пляшку можна придбати у молочному павільйоні.

Паралельно по місту в передбачених місцях з’явилися наліпки та інформаційні плакати щодо ініціативи ГО " Самопоміч".

Шановні містяни, викидайте в сміття тільки зіпсовані (проколоті) ПЕТ пляшки, бережіть здоров'я.

IMG_2347

 

IMG_2390

 

IMG_2481

 

IMG_2503

 

IMG_2545

 Довідково:

Дізнатися більше про кампанію ви можете на офіційному сайті громадського об’єднання «Самопоміч Житомирщина» - http://samopomich.zt.ua/ або зателефонувавши на номер гарячої лінії - 067 411-8000

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...