• Головна
  • У Житомирі відбудеться хресний хід в честь апостола Іакова
хід
12:19, 31 жовтня 2013 р.

У Житомирі відбудеться хресний хід в честь апостола Іакова

хід

4 листопада 2013 року відбудеться хресний хід з перенесенням ікони з часткою мощей святого апостола Іакова, покровителя Свято-Іаківлівського храму м. Житомира, що на Рускому кладовищі.

Апостол Іаков був сином Іосифа Обручника від його першої дружини і тому в Євангелії називається братом Господнім. Згідно з переказами Господь Іісус Христос з'явився йому після Свого воскресіння і поставив його єпископом Ієрусалимської церкви. Таким чином, на долю апостола Іакова випала особлива діяльність: він не подорожував з проповіддю по різних країнах, як інші апостоли, а вчив і священнодіяв у Ієрусалимі, вів цнотливе життя, не пив вина, утримувався від м'яса, одяг носив тільки лляний. Мав звичай усамітнюватися для молитви в храмі і там на колінах слізно молився за ввірений йому народ, від чого навіть шкіра на його колінах загрубіла.

Апостол Іаків незадовго до своєї смерті написав соборне послання. Головна мета послання – втішити та зміцнити навернених до віри іудеїв у стражданнях, які мали відбутися з ними, і застерегти їх від омани, що тільки віра може спасти людину. Святий Апостол пояснює, що віра, яка не підтверджена добрими справами – мертва і не приводить до спасіння. Церковний переказ приписує апостолу Іакову складання найдавнішого чину Божественної літургії.

Служіння апостола Іакова було важке: серед безлічі самих затятих ворогів християнства. Але його вчинки були настільки розсудливими і справедливими, що він здобув повагу не тільки серед християн, але й іудеїв, за що був іменований опорою народу і праведником.

Початок хресного ходу о 16.00 год. від Спасо-Преображенського кафедрального собору (вул. Перемоги, 14) до Свято-Іаківлівського храму (вул. Перемоги, 74).

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...