поради
16:10, 31 жовтня 2013 р.
Чому житомиряни страждають від зимового часу?
поради
Останнім часом все більше почастішало скарг від рідних та знайомих про погіршення самопочуття та настрою вцілому. І основною причиною цьому, як вважають учені та лікарі, став перехід на зимовий час.
Перехід на зимовий час відбувається щороку. При цьому серйозно порушується наш біологічний годинник. Для багатьох перехід на зимовий час може призвести до серйозних наслідків.
Медики мають дані, що протягом перших п’яти діб після переведення стрілок на 11% збільшується кількість викликів «швидкої допомоги» до хворих на серце. (А сьогодні, до речі, п'ятий день)!
Саме тому, а також з-за релігійних переконань, деякі країни СНД вже відмовилися від переходу на зимовий час. Це Таджикистан, Узбекистан, Туркменістан і Грузія.
Згідно з останніми соціологічними опитуваннями близько 80% населення до переходу на зимовий час відносяться негативно. 45% респондентів заявили, що з перекладом годиною їх самопочуття істотно погіршується, а хронічні захворювання загострюються.
І дійсно після переходу на зимовий час наші біоритми зміщуються. Зміняться режими сну, харчування і гормональні цикли. Найважче в ці дні доводиться інвалідам, людям з хворобами серця і дітям.
Окрім погіршення самопочуття учені стверджують, що переведення стрілок являє собою не тільки джерело стресу для організму: він також побічно сприяє набору ваги. Так, англійський учений Мейер Хіллман вже давно займається цією проблемою. Він стверджує, що для жителів Великобританії відмова від переходу на зимовий час була б тільки корисною, і пропонує восени стрілки годинника не переводити.Це подарувало б населенню країни додаткову «світлу» годину у вечірній час. «Зміщення світлового дня на більш пізні години сприяє рухової активності, - вважає дослідник. - Прогулянки, фітнес на свіжому повітрі, катання на велосипеді, спортивні ігри та інші види активного відпочинку, а також, наприклад, садівництво - всі ці заняття вимагають денного світла». Так, британець вважає, що відмова від осіннього переведення годин допоміг би вирішити проблему ожиріння і супутніх захворювань. Єдина «розплата» за це - пізній світанок в зимові місяці. Однак, за підрахунками вченого, на ранкову темряву припадає всього одна-дві години нашого часу неспання, а на вечірню - цілих 5-6 годин.
Чи це буде доцільним варіантом для України, житомиряни невпевнені. Тому, щоб краще адаптуватись до зимового часу сайт 0412.ua підібрав кілька корисних порад:
Як зробити перехід на новий час безболісним?
1. Лікарі говорять про те, що ми пристосовуємося до нового часу протягом двох тижнів. У цей період краще зменшити фізичні навантаження і не перенапружуватися на роботі та вдома.
2. По можливості постарайтеся відкласти дуже важливі і складні справи на потім. Перші три дні відпочивайте як можна більше. Встаючи вранці за новим часом, постарайтеся лягати по старому. Тривалість сну краще збільшити на годину.
3. У цей період приймайте вітаміни. Особливо вітамін С, який дуже потрібен вашому організму для більш спокійного перебігу перебудови біоритмів.
4. Зробіть невеликий підготовчий етап до переходу на зимовий час. Вже в суботу намагайтесь жити по новому часу.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
18:38
21 січня
ТОП новини
Оголошення
17:31, 24 січня
10:44, 20 січня
10:44, 20 січня
10:44, 20 січня
17:31, 24 січня
live comments feed...