• Головна
  • Житомирська податкова міліція провела 35 обшуків у ланцюзі «транзитних» та фіктивних фірм
14:25, 22 лютого 2011 р.

Житомирська податкова міліція провела 35 обшуків у ланцюзі «транзитних» та фіктивних фірм

Співробітниками податкової міліції Житомирської області викрито та нейтралізовано міжрегіональний конвертаційний центр, діяльність якого полягала в наданні послуг по незаконній конвертації грошових коштів та сприянні легальним підприємствам в ухиленні від сплати податків до Державного бюджету.В результаті оперативно-аналітичної роботи встановлено, що громадянами України було створено злочинну групу, яка дислокувалася в м. Києві та надавала нелегальні послуги сотням підприємств – платникам податку на додану вартість, які не бажали виконувати свої обов’язки по наповненню Державної Казни. Підпільний синдикат функціонував протягом 2006 – 2010 років.

Суть злочинної схеми полягала в незаконному формуванні податкового кредиту по ПДВ, шляхом документального оформлення придбання товарно-матеріальних цінностей через розгалужений ланцюг «транзитних» та «фіктивних» фірм – «метеликів», які фактично не займалися фінансово-господарською діяльністю.

За таких обставин, податкові зобов’язання по сплаті до Державного Бюджету податку на додану вартість незаконно перекладались на підприємства з ознаками фіктивності. Загальний обіг коштів конвертаційного центру становить близько 100 мільйонів гривень. Втрати Бюджету – 16 млн. грн.
Проведено 35 обшуків за місцями проживання та реєстрації фігурантів справи. В результаті проведених заходів вилучено понад 2 млн. грн., 95 печаток та штампів підприємств, задіяних у схемі конвертації, бухгалтерські документи, що підтверджують протиправну діяльність, чисті бланки з відтисками печаток з ознаками фіктивності, оргтехніку та інші докази незаконної діяльності.
Накладено арешти на рахунки підприємств з ознаками «фіктивності» у 16 банківських установах міст України.

Порушено кримінальні справи за ознаками складу злочину, передбаченого ч.3 ст.212 КК України за фактом ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах.
В порядку ст.115 КК України затримано 6 осіб, 2 громадянина, згідно рішення суду, знаходяться під вартою.


Управління податкової міліції ДПА у Житомирській області

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...