
святкування
10:06, 18 листопада 2013 р.
Овручани відзначили 70-річчям визволення міста від фашистських загарбників
святкування
Голова Житомирської обласної адміністрації Сергій Рижук привітав жителів Овруча з 70-річчям визволення міста від фашистських загарбників.
Зі словами великої вдячності звернувся губернатор до тих, хто у нелегкі воєнні роки відстояв свободу рідної землі, врятував її від поневолення, створив передумови для того, щоб жити у незалежній державі.
- Наш святий синівський обов’язок – постійна увага, піклування та вирішення життєвих потреб ветеранів, адже ми перед ними – у невідплатному боргу, - сказав Сергій Миколайович. - Гідне вшанування подвигу героїв Великої Вітчизняної війни, збереження історії Перемоги – це один з фундаментів патріотичного виховання, що укріплює зв’язок ветеранів з молодим поколінням. Низький уклін усім, хто виборював Перемогу в жорстоких боях, самовіддано працював у тилу, долаючи надважкі повоєнні випробування. А тим, хто ціною власного життя відстояв рідну землю, – вічна світла пам’ять!
Овруч унікальне місто, з багатою історією, славне своїми традиціями підприємництва та меценатства, науковими та культурними здобутками.
Сьогоднішній Овруч щедрий на природну красу та працьовитих, гостинних поліщуків, які своїми повсякденними ділами примножують багатовікові надбання.
Отож, голова обласної адміністрації побажав овручанам міцного здоров’я, щастя, добробуту, подальших здобутків на благо рідного міста та України.
Історична довідка
Згідно постанови Кабінету Міністрів України від 26.07.2001 року № 878 місто включено в список історичних населених місць України. Перші згадки про нього датовані ще 946 роком і зустрічаються в літописі “Повесть временних лет”.
Після Іскоростеня тут була друга столиця князів племені древлян. Історія древлянського краю засвідчує: під час антифеодального повстання тамтешніх древлян княгиня Ольга в 945 році зруйнувала і спалила їхню столицю Іскоростень. Тоді ж стародавній Овруч став центром поліської землі.
Про походження самої назви Овруч існує кілька легенд. Одна з них свідчить про те, що ця назва походить від струмка ручаю, що протікав колись через західну околицю міста. Одна його частина і донині зветься Заручайною.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
15:15
16 квітня
19:20
15 квітня
16:20
15 квітня
09:00
14 квітня
ТОП новини
Оголошення
21:35, 13 квітня
1
10:23, 5 квітня
8
14:06, 5 квітня
5
13:01, 5 квітня
live comments feed...