• Головна
  • На Житомирщині «контрбандитні» здобутки перейшли у власність музеїв
культурні цінності
17:06, 20 листопада 2013 р.

На Житомирщині «контрбандитні» здобутки перейшли у власність музеїв

культурні цінності

20 листопада ц.р. Служба безпеки України на підставі рішення Експертно-фондової ради з питань безоплатної передачі вилучених або конфіскованих культурних цінностей, обернених відповідно до закону в дохід держави, Міністерства культури України передала для постійного зберігання до Національного музею історії України і Житомирського обласного краєзнавчого музею 33 раритетні монети та два старовинні предмети церковного культу.

Ці культурні цінності були конфісковані співробітниками УСБУ в Житомирській області упродовж 2010-2013 років у осіб, які намагалися з приховуванням від митного контролю переправити їх через державний кордон України.

Про це сайт сповістила прес-група УСБ України в Житомирській області.

Вироками суду за кримінальними провадженнями правопорушників було визнано винними у вчиненні злочину, передбаченого ст.201 (контрабанда) Кримінального кодексу України, та призначено відповідні покарання, а вилучені предмети контрабанди – конфісковано у дохід держави.

Фонди Національного музею історії України доповнено нумізматичною колекцією з 19 золотих та 14 срібних монет, викарбуваних упродовж IV - початку ХХ століть. Серед них – монети Візантійської та Римської Імперій, Речі Посполитої, Великого князівства Литовського, Росії та низки інших європейських країн. Окремі екземпляри є рідкісними та вартісними, початкова ціна деяких з них на Інтернет-аукціонах становить 130 тисяч доларів США. Переважна більшість монет була вилучена правоохоронцями у міжнародному аеропорту «Бориспіль» під час проведення поглибленого догляду двох громадян України, які намагалися ввезти предмети нумізматики всупереч встановленому законодавством порядку.

Ще дві срібні монети спробував переправити за кордон житомирянин, застосувавши для цього більш сучасний метод контрабанди: за попередньою домовленістю з іноземним замовником-колекціонером він надіслав цінності у поштовому відправленні, приховавши їх серед сторінок рекламного буклету косметичної фірми.

До експозиції Житомирського обласного краєзнавчого музею передано вилучені антикварний предмет культу старообрядницької православної церкви ХІХ століття – хрест восьмиконечний «Розп’яття» та дерев’яну ікону «Знамення Пресвятої Богородиці» у латунному окладі, написану на рубежі ХІХ–ХХ століть. Правопорушники намагалися перемістити ці старожитності через державний кордон України з Республікою Білорусь, заховавши їх у ручній поклажі.

Присутні представники музеїв подякували співробітникам Служби безпеки України за збереження культурної спадщини нашої держави і примноження музейних фондів, підкресливши, що з точки зору дослідників передані СБУ унікальні експонати безцінні.

1(3)

 

2(1)

 

IMG_1480

 

Изображение 003

 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...