• Головна
  • За тиждень в Житомирській області загинула 20 людей у надзвичайних ситуаціях
10:50, 2 грудня 2013 р.

За тиждень в Житомирській області загинула 20 людей у надзвичайних ситуаціях

До оперативно-рятувальної служби «101» з 24 по 30 листопада надійшло 91 повідомлення про надзвичайні події або загрозу їх виникнення. Серед них: 37 пожеж, 19 дорожньо-транспортних пригод, 3 випадки виявлення вибухонебезпечних предметів. Всього під впливом різних факторів в області 20 осіб загинуло та 29 травмовано.

Про це повідомляє прес-служба У ДСНС у Житомирській області.

Овруцький район: рятувальники деблокували тіло водія з понівеченого у ДТП автомобіля

Рятувальники вивільнили тіло водія з автомобіля, який потрапив у дорожньо-транспортну пригоду.

Повідомлення про аварію в м. Овруч надійшло працівникам 12-ї Державної пожежно-рятувальної частини 24 листопада о 13:15.

Як з’ясувалося на місці події, легковий автомобіль Opel Omega зіткнувся з деревом. Водій авто загинув на місці, а його пасажира доставили до Центральної районної лікарні.

Рятувальники за допомогою гідравлічного інструменту вилучили тіло загиблого з понівеченого автомобіля.

Попільнянський район: під час ліквідації загоряння рятувальники виявили тіло жінки

Вогнеборці загасили пожежу в приватному житловому будинку. У ході гасіння в приміщенні виявлено тіло жінки.

Повідомлення про виникнення загоряння на території приватного домогосподарства в смт Корнин, надійшло працівникам 25-ї Державної пожежно-рятувальної частини смт Попільня 25 листопада о 20:00.

За вказаною адресою прибула чергова варта 35-го професійного пожежного посту смт Корнин. Провівши розвідку, вогнеборці виявили в одній з кімнат задимленого приміщення тіло господині помешкання.

Завдяки оперативним діям бійців Державної служби України з надзвичайних ситуацій в області, вогонь не розповсюдився на інші кімнати оселі.

Овруцький район: вогнеборці ліквідували загоряння мікроавтобусу

26 листопада о 02:36 на пункт зв’язку 12-ї Державної пожежно-рятувальної частини міста Овруч надійшло повідомлення про загоряння автомобіля на одній з вулиць районного центру.

До служби порятунку «101» зателефонувала жінка, яка стала випадковим очевидцем події. Прибувши до місця виклику, рятувальники встановили, що горить автомобіль Мерседес-спринтер.

Завдяки оперативним діям бійців ДСНС загоряння було ліквідовано у найкоротший проміжок часу. Внаслідок пожежі вогнем знищено скло вікон автомобіля, а також пошкоджено двигун, салон та передні колеса.

Андрушівський район: піротехніками знищено 2 авіабомби часів Великої вітчизняної війни

Піротехніки Державної служби України з надзвичайних ситуацій вилучили та знешкодили 2 авіаційні бомби часів війни, виявлені на території приватного господарства.

Повідомлення про виявлення вибухонебезпечного предмету в с. Івниця Андрушівського району надійшло на пункт зв’язку 5-ї Державної пожежно-рятувальної частини м. Адрушівка 23 листопада. Підозрілий предмет помітили чоловіки неподалік від житлового будинку, під час будівельних робіт.

На виклик прибули фахівці та ідентифікували предмет як авіаційну бомбу (АО-10) часів війни. На прохання власниці прибудинкової території, де виявили боєприпас, фахівці перевірили всю земельну ділянку та виявили на відстані 50 м від попередньої ще одну таку ж знахідку.

26 листопада піротехніки Аварійно-рятувального загону спецпризначення У ДСНС України в області знищили зазначені вибухонебезпечні предмети.

Підбито підсумки проведення командно-штабного навчання територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту

Завершилося триденне командно-штабне навчання територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Житомирської області.

29 листопада у Житомирській обласній державній адміністрації за участю директора Департаменту організації заходів цивільного захисту Державної служби України з надзвичайних ситуацій генерал-майора служби цивільного захисту Василя Стоєцького відбулася розширена міжвідомча нарада з підведення підсумків проведення командно-штабного навчання. У нараді взяли участь начальники цивільного захисту міст і районі області, спеціалізованих служб цивільного захисту та начальники районних підрозділів Управління ДСНС в області.

Упродовж трьох днів учасники навчань відпрацьовували роботу штабу з ліквідації надзвичайної ситуації, обласної, міської та районних комісій з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Крім того, перевірялись дії органів управління та сил за ввідними командами.

В роботі усіх комісій та відпрацюванні практичних дій брали участь перший заступникголови обласної державної адміністрації, голова обласної комісії з питань ТЕБ та НС Микола Олещенко, начальник управління ДСНС України у Житомирській області генерал-майор служби цивільного захисту Ігор Нікітчук. Навчання, які проводяться раз на 5 років, проходили під керівництвом заступника директора Департаменту організації заходів цивільного захисту Державної служби України з надзвичайних ситуацій полковника служби цивільного захисту Сергія Осипенка.

Практично були відпрацьовані дії органів влади, аварійно-рятувальних, комунальних, спеціалізованих служб цивільного захисту області, працівників підприємств, установ, закладів та оперативно-рятувальних підрозділів Управління ДСНС в області з ліквідації умовних надзвичайних ситуацій.

Кожна із запропонованих легенд у першу чергу відпрацьовувалась місцевими комісіями з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій з прийняттям рішень та заходів, спрямованих на мінімізацію та ліквідацію наслідків аварій, пожеж, вибухів. Також у перший день навчань теоретично відпрацьовано дії органів цивільного захисту міст та районів області, спеціалізованих служб цивільного захисту, органів влади тощо при отриманні інформацій про погіршення метеорологічних умов, а згодом - і про виникнення надзвичайної ситуації, пов’язаної з погіршенням погодних умов в осінньо-зимовий період (інтенсивні снігопади, хуртовини, сильні морози та шквальний вітер).

На завершення наради Василь Стоєцький відзначив, що командно-штабне навчання було проведено на гідному рівні, а органи управління та сили цивільного захисту Житомирської області готові до дій у разі виникнення надзвичайних ситуацій природного та техногенного характеру.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...