• Головна
  • В інклюзивних закладах освіти Житомирщини діти навчаються і патріотизму
засідання
10:37, 3 грудня 2013 р.

В інклюзивних закладах освіти Житомирщини діти навчаються і патріотизму

засідання

2 грудня відбулося відкрите засідання комісії з питань освіти, науки, молодіжної політики, військово-патріотичного виховання та у справах дітей громадської ради при облдержадміністрації у формі круглого столу на тему: «Інклюзивна освіта: стан та перспективи розвитку в регіоні».

Про це повідомляє прес-служба облдержадміністрації.

Відкриваючи роботу засідання, голова комісії Олена Дікова-Фаворська звернула увагу, що розширення системи закладів інклюзивної освіти у Житомирській області сприяє реалізації права дітей з особливими потребами на отримання якісної освіти та дозволяє успішно й безболісно пройти процес соціалізації із засвоєнням норм та цінностей соціуму. Інтеграція таких осіб у суспільство через навчальний процес дозволить людям стати більш толерантними через усвідомлення того, що кожен має право на повагу до своєї честі й гідності.

Окрім надання якісних освітніх послуг дітям з особливими потребами, завдання інклюзивної освіти полягає ще й у тому, аби виховувати в них патріотизм, що є невід’ємною рисою кожного свідомого громадянина. Навчально-виховний процес в інклюзивних закладах освіти Житомирщини організований та здійснюється в контексті реалізації в нашому регіоні завдання Президента України Віктора Януковича, спрямованого на патріотичне виховання громадян.

У 2013 році на Житомирщині розпочався процес інтенсивного впровадження інклюзивної освіти, що дозволило нашій області зайняти другу рейтингову позицію по Україні. Перші ініціативи щодо спільного навчання різних дітей запропонували приватні загальноосвітні навальні заклади, а згодом ідея набула поширення і в інших школах. Для успішної реалізації цього проекту є належні й сприятливі умови. В першу чергу, на нормативному рівні в Україні розроблено ряд законодавчих актів, що дозволяють дітям з особливими потребами отримувати якісні освітні послуги. Окрім цього, у Житомирському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти функціонує лабораторія інклюзивної освіти, на базі якої розробляються нові методики навчання. Допомогу та сприяння у контексті забезпечення рівних можливостей для всіх дітей також надає обласна психолого-медико-педагогічна консультація.

Учасники круглого столу висловили сподівання, що найближчим часом реалізація державної політики в галузі освіти дозволить усім дітям, незалежно від їхніх здібностей та рівня фізичного і розумового розвитку, навчатися разом, розширюючи їхнє коло спілкування та можливості самореалізації. Таким чином, інклюзивна освіта є основою побудови толерантного суспільства, що повністю відповідає вимогам сучасного демократичного суспільства.

DSC_0198198DSC_0206206

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...