
фестиваль
11:37, 6 грудня 2013 р.
У Житомирі пройде Міжнародний мандрівний фестиваль документального кіно про права людини
фестиваль
Житомиряни та гості міста можуть відвідати «Х Міжнародний мандрівний фестиваль документального кіно про права людини DocuDays UA».
В кінотеатрі «Україна» 10 –го грудня 2013 року о 16.00 відбудеться відкриття «Х Міжнародного мандрівного фестивалю документального кіно про права людини DocuDays UA».
Протягом двох днів, 10-11 грудня в кінотеатрі проходитиме показ документальних фільмів про права людини.
Початок показу о 16.00 (10 -11–го грудня).
Тривалість сеансу – 2,5год.
Вхід вільний.
До уваги глядачів буде представлено три фільми.
10 грудня фільм:
«Доволі! До волі!»
Мінськ. 19 грудня 2010 року. Після того як уряд нахабно викрав голоси виборців, десятки тисяч білорусів вийшли на вулиці з мирними протестами. З них годі всюдисущої брехні, тож демонстранти сподіваються на правду та свободу.
11 грудня фільми:
«Сери та сеньйори»
Екскурсовод, військовий, банківський службовець, авіамеханік та інші неприкаяні мужики з усієї України щоосені з’їжджаються до Умані, аби попрацювати під час паломництва хасидів на свято Рош ха-Шана. Протягом чотирьох діб до цього містечка безперервним потоком тягнуться десятки тисяч хасидів – у святковому настрої, з піснями, танцями та… величезною кількістю вантажу. Чотири доби місцеві носильники сплять по три години у саморобних халабудах при дорозі, а в інший час тягають на собі тонни різноманітних речей, щоб заробити свою двомісячну зарплатню. Дорогою їм постійно доводиться шукати порозуміння з практично «позаземним» клієнтом та один із одним. Проте жодні тягарі, здається, не спроможні загасити їхнього оптимізму і почуття гумору. Врешті-решт вони впевнені: «Бозя знає, що робить».
«Поза Євро»
Артистична опіка: Яцек Блавут, Сергій Буковський, Дорота Рошковська Художній керівник: Олександр Балагура Кіноальманах «Поза Євро» – це результат колективної роботи молодіжної творчої лабораторії. Його ідею, напевно, можна визначити як спробу уособлення натовпу. Здатність побачити, виокремити людське обличчя з юрби, що здається безликою, згуртованою на спортивній, політичній чи будь-якій іншій основі. І розповісти про це. У цьому, напевно, суть. Як альманаху, так і лабораторії. Наскільки вдалий цей експеримент – судитимуть глядачі. У будь-якому разі він відбувся. І перед нами серія уважних, вдумливих, стурбованих чи іронічних, але завжди небайдужих і самостійних поглядів молодих авторів на дійсність, що їх оточує. Побачити в натовпі окреме людське обличчя – також означає зберегти власне. У будь-якому натовпі…Який таким чином уособлюється і отримує шанс перетворитися на суспільство. Думка не нова, втім вона потребує нагадування. Цей проект є результатом співпраці Української майстерні документального кіно, Міжнародної академії Dragon Forum, документалістів України та Польщі.
Фестиваль проходить в Житомирі вже п’ятий рік поспіль. Організатор фестивалю– Молодіжна громадська організація «Сучасний Формат».
В рамках фестивалю, окрім показу фільмів в кінотеатрі, з 9-го по 14-те грудня відбудуться інформаційно-просвітницькі заходи для студентів навчальних закладів міста. Зустрічі передбачають показ короткометражних фільмів, обговорення, дискусії на тему прав людини.
Також 9 грудня 2013 року в приміщенні Головного управління юстиції у Житомирській області (м. Житомир, майдан Соборний, 1) о 14.30 відбудеться прес-конференція на тему: «Забезпечення прав людини в Україні у світлі Загальної декларації прав людини». Прес-конференцію проводить Головне управління юстиції спільно з обласною молодіжною громадською організацією "Сучасний Формат".
Довідка.
Уперше фестиваль під назвою «Дні кіно про права людини» відбувся 2003 року. Тоді програма включала документальні та ігрові фільми. Більшість із них були українськими прем'єрами. Організатори від початку вирішили, що покази відбуватимуться не лише в столиці, а й у регіонах України.Другий фестиваль відбувся 2005-го й мав додаткову назву «Український контекст». Цього разу програма складалася здебільшого з неігрових фільмів. Після показів у Будинку кіно в Києві фестиваль вирушив у подорож областями України. Так виник Мандрівний фестиваль «Дні кіно про права людини».
Наступного року на Міжнародному фестивалі документального кіно в Амстердамі (IDFA)«Український контекст» було прийнято до міжнародної Мережі фестивалів про права людини Human Rights Film Network (HRFN).
У 2006-му на фестивалі вперше працює журі, а наступного року свій приз запроваджують також українські журналісти. 2008-го року програму було розділено на два конкурси: творчий і правозахисний, відтоді на фестивалі також працює два склади журі – журі творчого конкурсу і журі правозахисного конкурсу. Крім того, 2008-го фестиваль було остаточно перейменовано на Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA. Фестиваль традиційно проходить протягом останнього тижня березня в київському Будинку кіно.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
09:20, 7 березня
13:41, 7 березня
09:20, 7 березня
09:20, 7 березня
09:46, 16 березня
live comments feed...