• Головна
  • Житомирська курсантка перемогла в конкурсі імені Петра Яцика
10:53, 7 березня 2011 р.

Житомирська курсантка перемогла в конкурсі імені Петра Яцика

У Києві, у Центральному будинку офіцерів ЗС України, 3 березня відбулися фінальні етапи конкурсу на краще знання української мови імені Петра Яцика та Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка.

Уперше кращі знавці української мови змагалися у фінальних етапах змагань, що проводилися під егідою Міністерства оборони України та Міністерства освіти і науки, молоді і спорту України.

Участь у заключному етапі конкурсу імені Петра Яцика взяли 47 переможців  першого етапу, які представляли вищі навчальні заклади та військові ліцеї Збройних Сил України.

Перелік питань для визначення рівня знань української мови учасниками конкурсу було розроблено фахівцями Департаменту соціальної та гуманітарної політики Міністерства оборони України спільно з Лігою українських меценатів.

Як зазначив заступник голови журі конкурсу начальник відділу культури та традицій Департаменту соціальної та гуманітарної політики Міністерства оброни України Ігор Колєснік, завдання змагань передбачали як виявлення знань за курс середньої школи, так і за період вивчення української мови за професійним спрямуванням у вищих військових навчальних закладах.

Необхідно зазначити, що члени журі не знали, чиї роботи вони оцінюють, оскільки всі вони були "зашифровані”.

За результатами письмових робіт серед ліцеїстів переможцем другого (фінального) етапу щорічного конкурсу на краще знання української мови став Роман Білич з Київський військового ліцею імені Івана Богуна. Друге місце посів його товариш по ліцею Денис Терехов. Третє місце – у Михайла Запорожця з Севастопольського військово-морського ліцею.

Окремо журі відзначило роботи ліцеїстів Київського військовий ліцею імені Івана Богуна Петра Кащенка та Максима Тарасюка.

Серед курсантів та слухачів вищих військових навчальних закладів перше місце посіла курсант Житомирський військового інституту імені С.П. Корольова Національного авіаційного університету Анастасія Багрійчук. Другим став слухач Національного університету оборони України майор Петро Заболотний. Третє місце – у курсанта Харківського університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба Юрія Приходька.

Одними з кращих були визнані роботи курсанта Владислава Снаговського (Харківський університет Повітряних Сил імені Івана Кожедуба); курсанта Олени Момот (Військовий інститут Київського національного університету імені Тараса Шевченка) та Владислава Горбатюка (Житомирський військовий інститут імені С.П. Корольова Національного авіаційного університету).

Церемонія нагородження переможців конкурсу на краще знання української мови імені Петра Яцика традиційно відбудеться 14 травня у Києві у Національному академічному театрі імені Івана Франка.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Останні новини
Оголошення
live comments feed...