
джерела енергії
14:15, 9 грудня 2013 р.
За рік на Житомирщині переведено на альтернативні види палива 30 бюджетних котелень
джерела енергії
З урахуванням стійкої тенденції зростання ціни природного газу та з метою реалізації державної політики у сфері ефективного використання паливно-енергетичних ресурсів, енергозбереження, відновлювальних джерел енергії та альтернативних видів палива, в області проводиться постійна робота по реалізації заходів Регіональної програми підвищення енергоефективності на 2010-2014 роки, яка затверджена рішенням обласної ради від 08.09.10 №1157.
На території області спостерігається тенденція переведення невиробничих приміщень промислових підприємств на альтернативні місцеві види палива, що дозволяє суттєво зменшити обсяг споживання природного газу, ведеться широка роз’яснювальна робота з керівниками підприємств щодо необхідності та фінансової доцільності використання поновлювальних джерел енергії на виробництві. Проте переведення устаткування на альтернативні види палива проводиться підприємствами за власні кошти, без жодних пільг та субвенцій з боку держави.
27 лютого в облдержадміністрації була проведена колегія за участі голів райдержадміністрацій, керівників установ, організацій, представників засобів масової інформації, громадськості. На колегії було розглянуто питання про хід виконання Регіональної програми підвищення енергоефективності на 2010-2014 роки за підсумками роботи підприємств господарського комплексу в 2012 році, приклади виробництва брикетуючого обладнання, пелет підприємствами області, переведення котелень на альтернативне паливо (пелети) на прикладі комунальної котельні у м. Новограді-Волинському.
25 червня, у рамках Європейського тижня сталої енергетики, в приміщенні Житомирської міської ради було проведено семінар Фонду E5P \"Як відкрити доступ до потенціалу енергоефективності українських муніципалітетів?\", у якому взяли участь представники міської та обласної влади, Фонду Е5Р, НЕФКО, ЄС, Міністерства фінансів України, Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг, та мери ряду міст нашої країни.
З метою реалізації завдань Президента України щодо зменшення споживання імпортованого природного газу 20 серпня 2013 року в області було проведено засідання круглого столу на тему: «Реалізація завдань з розвитку альтернативної енергетики, проведення модернізації котельного обладнання з встановлення котлів, що працюють на альтернативних видах палива». Відповідно до Регіональної програми підвищення енергоефективності на 2010-2014 роки, впродовж 2013 року в області переведено на альтернативні види палива 30 котелень бюджетної сфери.
Станом на 01.11.13 р. на Житомирщині діє 13 підприємств, що займаються виробництвом альтернативних видів палива та мають відповідні свідоцтва про належність палива до альтернативного. Даними підприємствами за І півріччя 2013 року було виготовлено 36 тис. тонн твердого біопалива, з яких 5,8 тис. тонн торфобрикетів. При цьому встановлені потужності на підприємствах здатні виготовляти близько 150 тис. тонн палива.
Питання розвитку альтернативної та поновлювальної енергетики, збільшення використання альтернативних видів палива у виробництві теплової енергії залишаються одними з пріоритетних напрямків діяльності облдержадміністрації.
За інформацією департаменту промисловості, розвитку інфраструктури та туризму облдержадміністрації
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
KSE Foundation втретє інвестує $1 млн у розвиток українських талантів: Як отримати грант Talents for Ukraine?
Новини компаній
15:00
24 березня
20:35
23 березня
19:25
23 березня
ТОП новини
Оголошення
09:46, 16 березня
09:46, 16 березня
08:20, 25 березня
08:20, 25 березня
08:20, 25 березня
live comments feed...