• Головна
  • На Житомирщині триває Всесвітня акція «16 днів проти гендерного насильства»
всесвітня акція
11:17, 10 грудня 2013 р.

На Житомирщині триває Всесвітня акція «16 днів проти гендерного насильства»

всесвітня акція

З 25 листопада по 10 грудня поточного року на території Житомирщини, як і по всій Україні, триває Всесвітня акція «16 днів проти гендерного насильства», спрямована на привернення уваги до проблем насильства в сім’ї, а також активізації діяльності державних структур і громадських організацій щодо запобігання насильству, захисту прав жінок в Україні та формування ненасильницької ідеології в суспільстві.

Про це повідомляє СЗГ УМВС України в Житомирській області.

Моя дитина – моя річ?

Окремо слід поговорити й про насильство над дітьми. Як би гірко це не звучало, але батьки, у яких не вистачає інтелекту знайти для свого чада потрібні слова, а також які не вміють стримувати свої емоції, використовують фізичні покарання. І що страшніше, дуже часто методи жорсткого виховання проходять під лозунгом „Моя дитина – моя річ”. Принижуючи власну дитину, батьки намагаються утримати владу над нею, забуваючи, що у дитячій свідомості усі ці методи лишають дуже сильний відбиток. В подальшому це породжує жорстокість з боку дитини у ставленні до оточуючого її світу.

За словами т.в.о. начальника міліції громадської безпеки УМВС Юрія Дем’яненка,  у поточному році за вчинення насильства в родині правоохоронцями складено понад 5 тисяч адмінпротоколів. Значна частина з них – за жорстокість у ставленні до малечі. Крім того, на 20 підлітків складено аналогічні протоколи про адміністративне правопорушення за жорстокість відносно дорослих.

Днями до Чуднівського райвідділу міліції звернулася жителька райцентру, повідомивши, що її раніше судимий 48-річний чоловік, повернувшись додому у нетверезому стані вчинив удома чергову сварку. Під час суперечки між дорослими опинилася 10-річна дитина. П’яний батько схопив хлопчика за руку. Кількома днями пізніше на дитячій руці виник набряк, з яким мати звернулася до медиків. Попередньо дитині діагностовано перелом мізинцю на правій руці.

Наразі в рамках кримінального провадження, відкритого за ч.1 ст.122 (Умисне середньої тяжкості тілесне ушкодження) Кримінального кодексу України, правоохоронці з’ясовують обставини та причини, що призвели до травмування дитини дорослим чоловіком.

Якщо у вашій родині від сімейного дебошира можуть постраждати діти, заздалегідь подбайте про недопущення таких випадків. Найкраще одразу ж звернутися за допомогою до міліції.

Якщо вам чи вашим дітям уже завдали тілесних ушкоджень, обов'язково розкажіть про це працівникові міліції та зверніться до медичної установи. Медичні висновки про отримані тілесні ушкодження можуть бути вагомим доказом того, що сталося.

Не зайвим буде ще раз звернутися до обох конфліктуючих сторін: найкращий спосіб профілактики будь-якого насильства – не принижувати оточуючих, за будь-яких обставин. Саме з принижених, слабких, з часом виростають жорстокі, відчайдушні, безрозсудні насильники! І вже якщо ви не хочете появи чи продовження проявів насильства у власній сім’ї – поважайте один одного. Тоді ні в кого з вас не буде потреби доводити свою значимість шляхом приниження інших.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...