• Головна
  • На Житомирщині до бюджету добровільно сплачено понад 1,3 млн грн за накладені штрафи
брифінг
14:11, 12 грудня 2013 р.

На Житомирщині до бюджету добровільно сплачено понад 1,3 млн грн за накладені штрафи

брифінг

За втручання органів прокуратури області скасовано майже 200 незаконних постанов у справах про адміністративні правопорушення та притягнуто до дисциплінарної відповідальності понад 400 посадовців, які незаконно здійснювали адміністративне провадження (третина яких - посадовці контролюючих органів).

Такі факти навела на брифінгу «Стан додержання законів про адміністративні правопорушення» старший прокурор прокуратури області Леся Зозуля. Про це повыдомила прес-служба прокуратури Житомирської області.

Прокурор повідомила, що аналіз стану додержання законів про адміністративні правопорушення показав, що упродовж п’яти років кількість громадян, притягнутих до адміністративної відповідальності, зменшилася майже на 140 тис, або 46 відсотків.

«У ході здійснення нагляду за додержанням законів про адміністративні правопорушення прокуратурою виявлено численні факти порушень. Наприклад, керівники територіальних органів міліції незаконно притягнули за дрібне хуліганство понад 150 осіб, у той час, коли це - виключно компетенція суду», - навела приклад Леся Зозуля та додала, що за втручання прокурорів постанови про незаконне застосування штрафів до громадян скасовано, права громадян поновлено.

Також встановлено, що посадовці обласної інспекції сільського господарства у постановах у справах про адміністративні правопорушення свої повноваження обґрунтовували недіючими нормами законодавства, а посадовці інспекції державного архітектурно-будівельного контролю притягнули до відповідальності окремих осіб за порушення, які вони не вчиняли.

Старший прокурор прокуратури області на брифінгу зазначила, що проблемним питанням для області, як і для держави, є повне і своєчасне виконання адміністративних стягнень.

«Лише торік за вчинення правопорушень притягнуто 116 тисяч громадян із накладенням адміністративних штрафів на суму 26 млн грн. Однак, більше половини цієї суми - не сплачено. А це – втрачені для бюджету кошти, які використовуються на соціальні виплати громадянам» - пояснила вона.

Причиною цього, на думку прокурора, є непослідовна позиція посадових осіб, які не працюють на досягнення конкретних результатів та не відстоюють принцип невідворотності адміністративного покарання.

Підсумовуючи розмову, Леся Зозуля зауважила, що «завдяки вжитим прокуратурою заходам намітилися позитивні тенденції щодо сплати штрафів за постановами органів внутрішніх справ. Зокрема, станом на 1 грудня 2013 року до бюджету добровільно сплачено понад 1,3 млн грн, або 91 відсоток від накладених штрафів».

Прокурор додала, що на сьогодні більшістю органів контролю забезпечено стовідсоткове добровільне виконання правопорушниками адміністративних штрафів.

Також органами державної виконавчої служби завершено примусове виконання по майже 50 тисячах постанов на загальну суму 30 млн. грн.

0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...