• Головна
  • У Бердичеві три найбільші вулиці називатимуть Європейською, Житомирською і Вінницькою
перейменування
15:50, 12 грудня 2013 р.

У Бердичеві три найбільші вулиці називатимуть Європейською, Житомирською і Вінницькою

перейменування

Символічним, та можна сказати історичним, стало чергове засідання виконавчого комітету Бердичева, що відбулось наприкінці тижня у четвер, 12 грудня. Адже під час розгляду порядку денного відбулось ще й засідання комісії по перейменуванню вулиць на якому вирішили подальшу долю трьох найбільших.

Щоб йти у ногу з часом та історією та в зв’язку з тими змінами, що відбулись в місті та країні , керуючись чисельними пропозиціями громадських організацій члени комісії по перейменуванню вулиць вирішили змінити назви вулиць і винесли свої варіанти назв на розгляд присутніх.

Про це повідомляє Ріо Бердичів.
Очільниця цієї комісії Надія Мохно, керуюча справами міськвиконкому, нагадала, що в 2005 році міською радою було затверджено рішення «Про порядок перейменування вулиць, провулків та площ міста» і створено відповідну комісію, яка з часом має повернути топонімічне обличчя Бердичева до його історії та культури та традицій. А зробить це вона розробляючи генеральний план дій.

На початку грудня, за словами голови комісії, засідала робоча група, до складу якої входили працівники структурних підрозділів виконавчого комітету, які входять до складу комісії.

Члени комісії, керуючись аналізом історичних назв вулиць і рішенням, що було прийнято на черговій сесії міськради, про підтримку євро інтеграційного курсу України, запропонували проект рішення про перейменування трьох головних бердичівських вулиць - Леніна, К. Лібкнехта та Свердлова.

Оскільки раніше вулиця Лібкнехта була Білопільською, а така вулиця в місті вже є, то її вирішили назвати Європейською. Вулицю Леніна члени комісії назвали Житомирською, бо вона вказує шлях на Житомир,а вулицю Свердлова – Вінницькою, з уже зрозумілих причин. Реалізація цього рішення відбудеться тоді коли в міста будуть фінансові можливості це зробити, адже зміна назв вулиць тягне за собою не лише зміну табличок, але й купу документів.

Під час обговорення нових назв, члени виконавчого комітету зазначили, що на часі ще й подумати над перейменуванням вулиць Котовського та Дзержинського, які за словами присутніх були катами українського народу і в місті не повинно бути вулиць названих іменами таких «героїв».

Поставив крапку у засіданні комісії міський голова Василь Мазур який відзначив важливість даного рішення і його деполітизацію, висловивши сподівання, що воно знайде підтримку і у депутатів міської ради.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...