• Головна
  • Житомирянки гадають на суженого-ряженого: ворожіння у день св. Андрія
у календарі
10:42, 13 грудня 2017 р.

Житомирянки гадають на суженого-ряженого: ворожіння у день св. Андрія

у календарі

Ніч на Андрія споконвіку вважається чарівною. Вона може відкрити незаміжним панянкам таємниці майбутнього і дати відповіді на найпотаємніші питання. У день св. Андрія, як і в день великомучениці Катерини, дівчата ворожать на своїх суджених. Багато хто з них за заведеним звичаєм напередодні дня апостола Андрія дотримуються посту і взагалі моляться йому про дарування їм гарних наречених.

Ворожіння на судженого

Візьми миску з водою і кілька звичайних швейних голок будь-якого розміру, але не дуже великих. Підійдуть і кравецькі шпильки з колечком. Якщо тебе цікавить заміжжя або просто розвиток відносин з партнером, можна взяти голки різного розміру і загадати: нехай менша буде твоєю, а велика – того, на кого гадаєш. Обидві голки змасти жирним кремом або олією і обережно клади на воду. (Якщо ти в “любовному трикутнику” чи тебе цікавлять відносини з декількома людьми, візьми кілька голок, краще різних. Одна буде твоєю, а інші – ті, хто тебе цікавить, і обережно, одну за одною, поклади на поверхню води).

Голки, що залишилися на поверхні, це ті, хто і в майбутньому році залишиться поруч з тобою. Якщо якісь дві голки з’єднаються, це означає союз (можливо, шлюб) тих людей, на яких ти загадала. Якщо голки злипаються по всій довжині, це обіцяє плідну співпрацю і вірну дружбу. Якщо кінці голок розійшлися або голки опинилися на поверхні води в різних сторонах – значить, зв’язок між цими людьми послабшає. А якщо голки пішли на дно – можливо, з цими людьми дружба в майбутньому році перерветься.

Якщо потоне твоя голка – значить, у твоєму житті почнеться новий період, і не всі старі зв’язки збережуться. У новому році у тебе будуть нові турботи і можливо будуть оточувати інші люди.

Може трапитися, що потонуть всі голки. Це не означає нічого поганого. Просто ти недостатньо їх змастила, і ворожіння потрібно повторити.

Ворожіння на папері

В ніч на 13 грудня поклади під подушку мішечок з написаними на окремих аркушах паперу чоловічими іменами (11 імен на свій розсуд, можеш вибирати з друзів-знайомих, а один папірець залиш порожній). Вранці, 13 грудня витягни один з листків. Яке ім’я випаде – так і зватимуть твого майбутнього чоловіка. Якщо тобі дісталася «пустушка», значить – ім’я судженого поки залишається таємницею.

Сон в ніч на Андрія

Вважають, що чоловік, який присниться дівчині в ніч на 13-е грудня, стане її чоловіком. Тому постарайся запам’ятати того, кого побачиш уві сні. А щоб суджений приснився напевно, перед сном обов’язково подумай про людину, яка дорога твоєму серцю.

Ворожіння на воді

13 грудня, в день святого Андрія, найкраще вдаються «водні» ворожіння. Увечері цього дня можна ворожити на судженого. Вважається, що якщо два рази – і в цей день, і на Святки – привидиться один і той же чоловік, ворожіння вірне і збудеться. Для цього гадання дівчині потрібна особлива підготовка.

Щоб воно виявилося вірним, не можна їсти нічого м’ясного, тільки хліб і воду, але найголовніша умова – щоб у цей день усі близькі родичі були ситі. Ворожать тільки дівчата або жінки. До і після ворожіння потрібно мовчати, поки не настане ранок.

Ворожіння на дзеркалах

Кажуть, що тут повинні ворожити люди з міцними нервами. Беруться два дзеркала великої і бажано рівної величини, встановлюються один проти одного, висвітлюються двома свічками; найкраще тримати дзеркало проти висвітленого стінного дзеркала так, щоб з направленого дзеркала в стінній утворився довгий коридор, осяяний вогнями.

Кімната має бути без кішок, собак, птахів і сторонніх осіб, крім однієї або двох скромних персон. Щодо останніх: вони не мають дивитися в дзеркало, не підходити до ворожбитів і не розмовляти. І ось наприкінці цього коридору і повинен з’явитися суджений; правда, дивитися доводиться іноді дуже довго, і побачити можна не тільки судженого. А і всяку нечисть, але гра варта свічок!

Запрошення на вечерю

Дівчина накриває в порожній кімнаті стіл скатертиною, кладе прибор, крім ножа і виделки, і каже:

Суджений-ряджений, приходь до мене вечеряти.

Всі виходять, а вона, залишившись одна, замикає вікна і двері і чекає. Ознаки наближення судженого: завивання вітру, удари у вікна і двері. Потім з’являється суджений. Дівчина повинна сидіти на своєму місці, не відповідати на питання, помічати риси обличчя та одяг. Суджений сідає за стіл і починає розважати її бесідою. Дівчина повинна раптово стрепенутися і впритул запитати:

Як звати?

Суджений називає ім’я і виймає щось із кишені. У цю мить дівчина повинна сказати:

Цур, мене!

І суджений зникає.

Ворожіння на рушнику

Зазвичай дівчата напередодні різдвяної ночі вивішують за віконця білі рушники із словами “Суджений-ряджений, прийди і утрися”. Якщо до ранку рушник буде вологим, значить, в новому році та дівчина, що вивісила цей рушник, вийде заміж, а якщо рушник залишиться сухим – засидиться дівчина в батьківському домі.

Ворожіння на сон

Кладуть під подушку гребінець, кажучи:

Суджений-ряджений, причеши мені голову.

Суджений з’являється уві сні і чеше голову.

Беруть наперсток солі, наперсток води, змішують і їдять. Лягаючи спати, дівчина каже:

Хто мій суджений, хто мій ряджений – той пити мені дасть.

Суджений уві сні і подає пити.

Ворожіння на ім’я

Дівчата збираються і виходять на вулицю. Тут кожна запитує по імені першого зустрічного чоловіка – його ім’я і буде ім’ям судженого.

Ворожіння на чарці

Наливають з вечора в чарку води, опускають кільце і виставляють на мороз. Перед сном приносять чарку: скільки буде горбків, стільки буде й синків, а скільки ямок – стільки доньок.

У це свято св. Андрія всі гадання мають чарівну силу. Але все залежить від тебе, наскільки ти будеш в них вірити. По твоїй вірі тобі  відкриється майбутнє!

#Житомир #Андрія #гадання
Оголошення
live comments feed...