
фото
17:14, 13 грудня 2013 р.
На Житомирщині проживає 9125 ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС
фото
13 грудня відбулося розширене засідання комісії з питань ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи громадської ради при облдержадміністрації з нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. У його роботі взяли участь перший заступник голови облдержадміністрації Микола Олещенко, голова обласної ради Йосип Запаловський, перший заступник голови обласної ради Володимир Арешонков, директор департаменту праці та соціального захисту населення Галина Корінна, члени правління громадської ради та ліквідатори наслідків аварії на ЧАЕС.
Виступаючи перед присутніми, перший заступник голови облдержадміністрації Микола Олещенко зазначив, що соціальний захист громадян, постраждалих від наслідків Чорнобильської катастрофи, перебуває під постійним контролем обласної влади і є одним із пріоритетних напрямків соціальної політики. Він звернув увагу на те, що Президент України Віктор Янукович вказує на необхідність надання спеціалізованої медичної допомоги цій категорії населення та забезпечення чорнобильців усіма пільгами, передбаченими чинним законодавством.
Микола Миколайович наголосив, що питання, пов’язані із соціальним захистом чорнобильців, є надзвичайно актуальними для Житомирщини, оскільки наша область суттєво постраждала від наслідків катастрофи. На її території нині проживає 9125 ліквідаторів, а кожен третій мешканець регіону – це потерпілий від аварії на ЧАЕС. Перший заступник голови облдержадміністрації вказав на те, що протягом останніх двох років в області збільшується обсяг коштів, спрямованих на придбання житла та лікування й оздоровлення цієї категорії населення.
Микола Олещенко відзначив, що північні райони Житомирщини, які найбільше постраждали від аварії на ЧАЕС, поступово покращують соціально-економічні показники. Тут зростає народжуваність та відновлюється виробництво, а це сприяє реалізації в нашій області завдання Президента України щодо стимулювання підвищення зайнятості населення та створення нових робочих місць. Наприклад, у Народицьому районі за останні три роки вже відкрито сім нових підприємств.
Голова обласної ради Йосип Запаловський подякував ліквідаторам аварії на ЧАЕС за їхній подвиг, свідому громадянську позицію та патріотизм. Він звернув увагу на те, що влада усвідомлює свою відповідальність перед цими людьми і робить все можливе для того, аби надавати їм своєчасну допомогу. Доказом цього є розроблені обласні програми й виділені на їх потреби кошти. Йосип Антонович закликає громадські організації чорнобильців до співпраці і обговорення болючих питань. Він переконаний, що переговори та консультації допоможуть створити спільний план дій та сприятимуть вдосконаленню системи соціального захисту громадян, потерпілих від наслідків Чорнобильської катастрофи.
З метою вшанування учасників ліквідації аварії на ЧАЕС обласна державна адміністрація нагородила Почесними грамотами й грошовими преміями Анатолія Костюка, Галину Невмержицьку, Миколу Нікончука, Віктора Шавурського та Володимира Швайка.
Голова громадської ради Леонід Антонюк подякував керівництву області за небайдужість і розуміння проблем потерпілих від катастрофи на ЧАЕС. Він звернув увагу на те, що особливо плідна співпраця громадських організацій чорнобильців налагоджена з департаментом праці та соціального захисту населення і департаментом охорони здоров’я облдержадміністрації. На знак вдячності від всіх ліквідаторів та потерпілих Леонід Олександрович подарував керівникам цих департаментів ікони «Неопалима купина».
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
KSE Foundation втретє інвестує $1 млн у розвиток українських талантів: Як отримати грант Talents for Ukraine?
Новини компаній
15:00
Вчора
20:35
23 березня
19:25
23 березня
12:25
23 березня
21:41
21 березня
ТОП новини
Оголошення
01:57, 17 березня
10:18, 21 березня
live comments feed...