• Головна
  • В Житомирі вартість проїзду в трамваях та тролейбусах збільшиться до 1 гривні 50 копійок.
11:29, 14 березня 2011 р.

В Житомирі вартість проїзду в трамваях та тролейбусах збільшиться до 1 гривні 50 копійок.

Виконавчий комітет Житомирської міської ради під час чергового засідання 11 березня 2011 року прийняв рішення щодо встановлення вартості проїзду в міському електротранспорті.
"Це питання мало бути питанням №1 засідання виконкому, – зауважив міський голова Володимир Дебой. – Адже воно є соціально важливим. Це питання, навколо якого почнуться шантаж і спекуляції. Люди повинні знати реальну ситуацію по водоканалу, теплокомуненерго, ТТУ."

Повідомляємо, що з 17 березня 2011 року вартість проїзду в трамваях та тролейбусах збільшиться до 1 гривні 50 копійок. Вартість проїзних місячних квитків у міському пасажирському електротранспорті становитиме:

1) для громадян:

Трамвай – 120 грн.
Тролейбус – 120 грн.
Трамвай-тролейбус – 130 грн.
2) для студентів вузів з денною формою навчання та учнів професійно-технічних училищ:

Трамвай – 60 грн.
Тролейбус – 60 грн.
Трамвай-тролейбус – 65 грн.
3) для учнів шкіл та інших загальноосвітніх навчальних закладів:

Трамвай – 30 грн.
Тролейбус – 30 грн.
Трамвай-тролейбус – 32 грн. 50 коп.
Тобто для громадян вартість місячного проїзного квитка залишається незмінною (за тарифом 2009 року) і становить 120-130 грн. відповідно до виду транспорту. Разом із тим тариф проїзних квитків для студентів та учнів збільшився на 10-20 грн., що повністю відповідає нормам чинного законодавства.

Міська влада пішла на вимушений крок. Причина – збитковість та заборгованість по заробітній платі підприємства "Житомирське трамвайно-тролейбусне управління", пов’язані зі збільшенням розміру мінімальної заробітної плати, підвищенням вартості електроенергії та цін на запасні частини до транспортних засобів. Про це говорилось під час засідання виконавчого комітету.

На разі ж реальна собівартість одного проїзду в міському електротранспорті становить 1 грн. 62 коп., що підтверджено висновками Міністерства економіки, Міністерства житлово-комунального господарства, обласного відділення Антимонопольного комітету та громадських слухань від 17 лютого 2011 року. Підвищення тарифу до 1 грн. 50 коп. забезпечить часткове покриття заборгованості підприємства, проте не вирішить проблему повністю. ТТУ попри це матиме збитки у розмірі 12 копійок із кожної поїздки громадян. Міський бюджет відшкодовуватиме різницю по пільговому перевезенню студентів і учнів у сумі 2 млн. 200 тис. грн.

"Сьогодні ТТУ знаходиться у критичному фінансовому стані. А це і несвоєчасна виплата заробітної плати працівникам підприємства, сумарна заборгованість з якої становить 1 млн. 163 тис. грн. До цього часу "Житомирське трамвайно-тролейбусне управління" вживало ряд заходів щодо покращення фінансового стану підприємства, але це не вирішило наявну проблему по заборгованості", – повідомив заступник міського голови Іван Заінчковський.

Міський голова Володимир Дебой під час розгляду даного питання зазначив: "У попередні роки місто не компенсувало те, що зобов’язано було компенсувати ТТУ як відшкодування пільгового перевезення студентів і учнів. Адже якщо по пільговим категоріям громадян держава компенсує 40%, то відшкодування пільгового перевезення студентів та учнів має забезпечувати місто".

Наразі для підприємства "Житомирське трамвайно-тролейбусне управління" головне вийти хоча б на нульовий рівень із нинішніх мінусових збиткових показників. Зазначимо, що подібна ситуація спостерігається і в інших містах України.

Нагадаємо, що 4 квітня о 14.00 годині у міському Палаці культури відбудуться громадські слухання щодо встановлення вартості проїзду пасажирів в автобусах міського сполучення.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Останні новини
Оголошення
live comments feed...