• Головна
  • У житомирській обласній бібліотеці для юнацтва підготували літературний портрет Марка Вовчка
відео
17:43, 19 грудня 2013 р.

У житомирській обласній бібліотеці для юнацтва підготували літературний портрет Марка Вовчка

відео

Житомирським школярам розказали про українську письменницю Марію Вілінську, відому за літературним псевдонімом Марко Вовчок. У житомирській обласній бібліотеці для юнацтва працівники закладу підготували літературний портрет літераторки. Захід присвятили 180-річчю з дня народження Марії Вілінської.

Про це йдеться у сюжеті ЖОДТРК.

180 років минуло з дня народження відомої письменниці, класика української літератури, Марії Вілінської. В Україні та за її межами вона відома за літературним псевдонімом Марко Вовчок.
 «Інститутка», «Маруся», «Катерина», «Кармелюк», «Сава Чалий» - ці та інші твори Марії Вілінської назавжди увійшли до скарбниці класичної української літератури. Свого часу Марко Вовчок cтала чи не першою жінкою-письменницею, яка писала про історичне минуле України, а її твори мали яскраво виражене анти кріпацьке спрямування. Тож не дивно, що ще за життя творчість жінки високо  цінували науковці, митці та інші літератори. Серед них був і Тарас Шевченко, який називав Марію своєю «донею».
Діти, які побували на заході, визнають – працівники юнацької бібліотеки змогли їх зацікавити. А тому будуть шукати і читати твори Марка Вовчка.
Подібні літературні заходи у обласній бібліотеці для юнацтва проводять систематично.

0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...