• Головна
  • У Житомирській лікарні успішно практикують пересадку шкіри
репортаж
09:49, 25 грудня 2013 р.

У Житомирській лікарні успішно практикують пересадку шкіри

репортаж

Співробітники Управління Державної служби з надзвичайних ситуацій у Житомирській області постійно проводять інформаційно-роз’яснювальну роботу серед населення щодо правил протипожежної безпеки. На жаль, більшість людей відносяться до такої роботи байдуже. Люди впевнені, що вони і так все знають, а небезпека завжди омине їх домівки. Відвідавши Центр опіків та пластичної хірургії обласної клінічної лікарні ім. О. Ф. Гербачевського починаєш розуміти, що інколи варто прислухатися до порад фахівців та заздалегідь потурбуватися про власну безпеку.

Центр опіків та пластичної хірургії обласної клінічної лікарні ім. О. Ф. Гербачевського – лікувальне відділення, куди потрапляють хворі з тяжкими опіками. Щороку тут отримують допомогу понад 500 пацієнтів. П’яту частину усіх випадків становлять опіки пов’язані з пожежами, необережним поводженням з вогнем чи легкозаймистими речовинами.

Протягом часу проведеного в Центрі разом з нами був лікар компостіолог Віталій Слодковський. За його словами, зараз на лікуванні в опіковому центрі перебуває 27 хворих, які отримали опіки полум’ям та окропом. Зазвичай опіки полум’ям трапляються саме в осінньо-зимовий період. Левова частка таких випадків трапляється під час розпалювання печей.

Проходячи палатами відділення, найбільше всього лякає тиша. Іноді навіть не розумієш чому не чуєш ані звуку. Навіть лікарі між собою спілкуються ніби пошепки. Коридор на перший погляд здавався коротким, але щоб його пройти знадобилося більше часу ніж гадалося. Можливо, свою роль зіграла цікавість, яка нас переповнювала. Навіть голі стіни теж були наповнені чимось незрозумілим. Чи то болем, чи то страхом?

З одним із пацієнтів ми зустрілися на перев’язці. Якщо дати волю емоціям, то хочеться сказати, що видовище далеко не для людей зі слабкими нервами. Тіло чоловіка вкрите страшними ранами. Місцями шкіра просто не покриває кістки. З’ясувалося, що чоловік отримав опік полум’ям у лісі. Разом з товаришами він різав дрова. Через несправність електропилки сталося загоряння. Постраждалий навіть не встиг зрозуміти, як так швидко на нього перекинулося полум’я. Хворий має 17 % глибокого опіку. Вже проведена одна операція, під час якої видалено некротичні тканини. Зараз він готується до ще однієї – пересадки шкіри.

Крім того у Центрі лікується одна жінка, яка отримала опіки разом зі своїм знайомим у підвалі. Вони безхатченки і перебували в приміщенні разом. Після травми ці двоє були шпиталізовані одразу до Центру опіків. Через біль від ран, жінці важко говорити. Її тихенький голос навіював страх. Однак, за інформацією, яку отримали лікарі, стало відомо, що пара вживала алкогольні напої. Під час куріння несподівано вогонь перекинувся на їх одяг. Чоловіка уже виписано. У жінки ж виявились глибокі опіки. Вражено близько 20 % шкіри. Зараз постраждала готується до оперативних втручань із пересадки шкіри.

Від отримання опіку не застрахований ніхто. Це просто справа випадку. Навіть не підозрюючи про небезпеку від вогню, можна запросто стати його жертвою.

«Я отримав опік полум’ям у домашніх умовах. Спалював будівельні матеріали та сміття. Необачно став спиною до вогнища. Піднявся сильний вітер і в чобіт потрапила іскра. Я відчув різкий біль. Поки знімав взуття, то сильно опік п’яту. Як наслідок потрапив сюди. Зараз потрохи рана заживає, але треба час. Вже півтора місяця відновлююсь. Завдяки ціленаправленому лікуванню одужання проходить нормально», – розповідає ще один пацієнт Центру.

Діти, які перебувають на лікуванні в Центрі опіків та пластичної хірургії переважно отримали опіки окропом. Зазвичай такі випадки трапляються через недогляд батьків. Дітки із власної цікавості самі наражають себе на небезпеку. Хтось перекине закипівший чайник, а хтось просто зронить на себе чашку гарячого напою.

За словами медиків, лікування опіків вимагає значних фінансових затрат зі сторони постраждалих. Тих ресурсів, що виділяються за рахунок державного бюджету вистачає далеко не на все. Пацієнти перебувають в опіковому центрі місяць-два, залежно від ступеню тяжкості опіків. Саме тому постраждалі витрачають чималі кошти на відновлення власного здоров’я. На превеликий жаль, більшість тяжких опіків будуть переслідувати постраждалих упродовж років або і цілого життя. Тому задля того щоб не довести справу до подібних витрат треба бути обережними. Слухати поради фахівців та мати власну голову на плечах. Однак, варто кожному знати як діяти людині після враження вогнем.

«Перш за все, отримавши опік від вогню необхідно якнайшвидше загасити палаючий одяг. Далі треба охолодити ті частини тіла, які вражені вогнем за допомогою холодної води та накласти пов’язку на рани. Суттєво допоможе наявність в домашній аптечці таких медичних препаратів як «Пантенол», «Фурацилін» тощо. Оскільки, отримавши опік з будь яких причин, дуже важливо максимально швидко обробити уражене місце. Після цього постраждалого варто доставити до найближчого лікувального закладу, де фахівці зможуть надати подальшу кваліфіковану допомогу», – каже лікар компостіолог Центру Віталій Слодковський.

Звичайно, варто віддати належне лікарям, які виконують таку складну та необхідну роботу. Емоційно їм ще складніше, адже не кожен зможе дивитися на дитину з понівеченою шкірою, страждаючу від болю. Тому щира дяка працівникам Центру опіків та пластичної хірургії обласної клінічної лікарні ім. О. Ф. Гербачевського за їх працю.

Від автора:Усім відомо, що життя людині дається лише один раз. Саме тому прожити його треба достойно та із задоволенням. Не має нічого гіршого ніж спостерігати за людиною, яка прикута до ліжка. Після години, яку ми провели в опіковому центрі, з кожною хвилиною все більше починаєш цінувати життя. Найбільше хочеться аби ніхто з людей не потрапляв туди в якості пацієнта. Легковажне ставлення до власної безпеки – це шлях, який веде до біди. Тому усім читачам хочеться побажати берегти своє здоров’я і ніколи не постраждати від вогню.

Opic 2Opic 4Opic 5Opic

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...