• Головна
  • Сергій Рижук пояснив для чого потрібна Громадська рада
11:20, 17 березня 2011 р.

Сергій Рижук пояснив для чого потрібна Громадська рада

Сергій Рижук: «Громадська рада при облдержадміністрації має стати однією з ефективних форм реалізації ідей дорадчої демократії, яка формує нові відносини між громадянами і владою»

14 березня голова облдержадміністрації Сергій Рижук погодив Положення про громадську раду при Житомирській обласній державній адміністрації. Відповідно до Положення Громадська рада є постійно діючим колегіальним виборним консультативно-дорадчим органом, утвореним для забезпечення участі громадян у формуванні та реалізації державної політики. Основними завданнями Громадської ради є створення умов для реалізації громадянами конституційного права на участь в управлінні державними справами; здійснення громадського контролю за діяльністю Житомирської обласної державної адміністрації; сприяння в обов’язковому врахуванні облдержадміністрацією громадської думки під час формування та реалізації державної політики; сприяння облдержадміністрації у підготовці та проведенні громадських обговорень з питань, що відносяться до її повноважень.

На переконання Сергія Рижука, той факт, що бажання мати своїх представників у громадській раді при обласній державній адміністрації висловили 90 (!) інститутів громадянського суспільства Житомирщини, є свідченням високої громадянської активності жителів області, яка реалізовується в бажанні брати участь у формуванні та реалізації державної політики. «В Україні за ініціативи Президента держави розпочався процес встановлення партнерських відносин між владою і громадськими організаціями, процес інституціоналізації структур громадської участі та запровадження чітких процедур консультацій з громадськістю. Створення громадських рад як при центральних органах влади, так і при облдержадміністраціях, районних адміністраціях та органах місцевого самоврядування є однією з ефективних форм реалізації ідей дорадчої демократії, яка формує нові відносини між громадянами і владою, змінюючи природу публічного дискурсу, переорієнтовуючи його на розв’язання проблем і спільний пошук рішень», - наголошує очільник області.

Довідково: На виконання розпорядження голови облдержадміністрації С.Рижука від 16 грудня ц.р. №403 “Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики” було забезпечено організацію відповідних умов щодо створення громадської ради при облдержадміністрації відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 3 листопада 2010 року № 996. 27 січня 2011 року у Житомирі відбулись установчі збори по обранню громадської ради при Житомирській обласній державній адміністрації на 2011-2013 роки. Після обговорення кандидати до громадської ради шляхом відкритого голосування прийняли рішення до персонального складу громадської ради при Житомирській обласній державній адміністрації на 2011-2013 роки включити всіх 90 делегованих на установчі збори представників інститутів громадянського суспільства.

17 лютого у Житомирі відбулось перше засідання новоствореної Громадської ради при облдержадміністрації. У засіданні взяли участь 77 членів громадської ради з 90 обраних. Члени громадської ради обговорили та затвердили проект Положення про Громадську раду при облдержадміністрації, визначили порядок подання голові облдержадміністрації проекту на погодження. Затверджено структуру та регламент Громадської ради при облдержадміністрації. За підсумками відкритого рейтингового голосування головою Громадської ради обрано Умінського Олега Феліксовича - голову громадської організації військовослужбовців, ветеранів та інвалідів повітрянодесантних, аеромобільних військ, морської піхоти та військ спеціального призначення «Купол».
Управління з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю облдержадміністрації

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...