• Головна
  • На Житомирщині з року в рік зростають лави мисливців і кількість вчинених ними порушень
13:18, 18 березня 2011 р.

На Житомирщині з року в рік зростають лави мисливців і кількість вчинених ними порушень

Не дивно – є умови й існує постійний попит на «чоловічу розвагу». На сьогодні в області зареєстровано 73 організації - користувача мисливських угідь (найбільший показник в Україні). У зв’язку з цим гостро стоїть питання дотримання правил полювання та боротьби з браконьєрством. Начальник профільного сектору обласного управління лісового та мисливського господарства Роман Логвінчук констатує – ситуація непроста:

«Порушень менше не стало, тому що побільшало самих мисливців. Але в порівнянні з попереднім роком кількість протоколів на порушників правил полювання все-таки зменшилась. В той же час, раніше не було таких випадків, коли затримували з браконьєрським полюванням на лося, кабана, козулю. На сьогоднішній день, можна сказати, це стає систематичним»

Роман Логвінчук каже, що активніше стали виявляти ці випадки в самих господарствах. Стимулом послужили минулорічні зміни до законодавства – розподілили поняття штрафів за порушення правил полювання та відшкодування заподіяних збитків. Штрафи йдуть до бюджету, відшкодування – на рахунки самих підприємств, на території яких браконьєри зробили свою чорну справу. До речі, розміри відшкодувань чималі – за незаконно добуту козулю – 8 тисяч гривень, кабана – 10 тисяч, лося – 20 тисяч гривень. Сплатити ці кошти можна або добровільно, або за рішенням суду. Минулого року порушники добровільно сплатили 50 тисяч гривень – за двох лосів і кабана. Перспективи ж судових розглядів фахівець проілюстрував наступним прикладом:

«Був випадок на початку минулого року. В мисливських угіддях товариства з обмеженою відповідальністю «Спеціалізоване мисливське господарство Сушки» єгерською службою були затримані дві особи, які браконьєрським способом, тобто, петлями, відловили дві козулі. Їх було затримано «на гарячому», як вони здобич переносили, на відеокамеру було знято. На сьогодні пройшло вже більше року, суди ще тривають »

Начальник сектору так і не згадав жодного випадку за минулий рік, коли б судовий розгляд завершився винесенням рішення про відшкодування збитків за незаконно добуту звірину.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...