Концепцію розвитку аграрного сектору економіки Житомирщини схвалено до 2020 року

Розпорядженням голови обласної державної адміністрації від 20.12.2013 р. схвалено Концепцію розвитку аграрного сектору економіки Житомирської області на період до 2020 року.

Аграрний сектор Житомирської області, базову складову якого формують сільське господарство, харчова та переробна промисловість, є системоутворювальним в економіці області, забезпечує продовольчу та у визначених межах економічну, екологічну й енергетичну безпеки, розвиток технологічно пов’язаних галузей економіки області та формує соціально-економічні основи розвитку сільських територій. Повідомляє прес-служба облдержадміністрації.

В області створюються передумови для формування сучасного, у відповідності із світовими стандартами, конкурентоспроможного агропромислового комплексу з розширенням експортного потенціалу.

Багатопрофільність виробництва основних видів сільськогосподарської продукції в області повністю забезпечує внутрішні потреби регіону основною сільськогосподарською продукцією у повному обсязі та створює значний експортний потенціал, який з кожним роком зростає та спрямовується на створення запасів продуктів харчування для інших регіонів держави.

Концепція розвитку аграрного сектору економіки Житомирської області на період до 2020 року спрямована на формування ефективного, соціально спрямованого розвитку складових аграрного сектору економіки: рослинництва, тваринництва, харчової і переробної промисловості, соціальної сфери територіальних громад на основі багатоукладності та пріоритетності їх підтримки.

Основні завдання, що стоять перед аграрною галуззю, викладені у Концепції:

- збільшення зайнятості сільського населення в сільськогосподарських підприємствах, кооперативах та особистих селянських господарствах за рахунок нарощування виробництва сільськогосподарської продукції та її первинної переробки і збереження, розширення в сільській місцевості різних видів господарської діяльності за рахунок створення інфраструктурних об’єктів;

- формування ефективної системи забезпечення галузі кадрами шляхом підготовки фахівців за цільовим направленням і залучення молодих фахівців для роботи на селі;

- залучення підприємств, які здійснюють свою діяльність на території відповідної територіальної громади, до активної участі у розвитку цієї території;

- недопущення закриття, а також відновлення роботи раніше закритих та введених в дію нових об’єктів соціально-культурного призначення в сільських населених пунктах;

- нарощування обсягів житлового будівництва на основі спеціальної програми «Власний дім»;

- збільшення обсягів будівництва інженерних мереж і споруд, насамперед, у населених пунктах з недостатнім водозабезпеченням, розвиток розвідних мереж водопроводів і газопроводів.

Виконання стратегічних напрямків забезпечить підвищення рівня добробуту та якості життя жителів сільських територій, зменшення диференціації рівня життя міських і сільських громад, розвиток підприємництва та ринкової інфраструктури в сільській місцевості, підвищення ефективності сільськогосподарського виробництва, створення сприятливих умов для організації довкілля сільського населення, збереження селянства як носія української ідентичності, культури і духовності.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі