• Головна
  • Лугинський район відкрив сезон творчих звітів у 2014 році (фото)
творчі звіти
09:53, 14 січня 2014 р.

Лугинський район відкрив сезон творчих звітів у 2014 році (фото)

творчі звіти

13 січня аматорські колективи Лугинщини відкрили сезон творчих звітів районів Житомирської області у 2014 році. Ця подія стала символічною, оскільки саме цього року згідно з Указом Президента України Віктора Януковича «Про додаткові заходи з підготовки та відзначення 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка» планується проведення масштабних тематичних заходів по всій державі.

У холі театру лугинчани вітали гостей заходу щедрівками та народними піснями. Відвідувачі ознайомилися із виставкою декоративно-прикладного мистецтва, на якій були представлені яскраві авторські роботи місцевих майстрів. Усі бажаючі змогли побачити, як майстрині вправно прядуть власноруч кольорові килими та рушники з льону. Вироби лугинських умільців відображають виразний місцевий колорит, багатство технік і традицій та особливості побуту й повсякденного життя мешканців району.

Про це повідомляє прес-служба облдержадміністрації.

Аматори Лугинщини приїхали до обласного центру із тематичною програмою «Тобі, уславлений співець. Тобі, сплітаєм сей вінок…». У концерті взяли участь 125 учасників, серед яких – вокалісти, танцюристи, декламатори та майстри народної творчості, що працюють у різних стилях та жанрах. Діти та дорослі запропонували глядачам багато цікавих художніх номерів і довели, що їх усіх об’єднує любов до свого рідного краю, повага до його історії та прагнення зберегти й передати майбутнім поколінням неповторні звичаї та традиції Лугинського району.

По-справжньому святковий настрій глядачам створили народні пісні й веселі танці, в яких лугинчанам вдалося поєднати автентичну культуру із сучасними творчими мотивами. У номерах аматорів чітко відображалися культурні тенденції сільських територій та міський колорит.

На творчий звіт Лугинського району завітали заступник голови облдержадміністрації Ярослав Долгих та перший заступник голови обласної ради Володимир Арешонков. Ярослав Долгих зазначив, що звіти мистецьких колективів Житомирщини продовжують всеукраїнський марафон, присвячений вшануванню творчості великого українського поета Тараса Шевченка. Він звернув увагу на те, що окрім яскравої концертної програми лугинчани привезли до обласного центру оригінальну виставку робіт народних майстрів. Ярослав Дмитрович висловив переконання, що творчі звіти об’єднують людей навколо спільної історії та поваги до видатних постатей, які прославили Україну на весь світ. Заступник голови облдержадміністрації впевнений у неповторності й автентичності культури кожного куточка Житомирської області, що є невід’ємною частиною української самобутності у сучасному полікультурному світі.

Творчий звіт аматорських колективів Лугинського району довів, що на Житомирщині здійснюється належна підготовка до відзначення 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка в контексті виконання відповідних завдань і доручень Президента України.

Наступного понеділка - 20 січня 2014 року свої культурні надбання на головній сцені області представить Коростишівський район.

DSC_0035035DSC_0036036 DSC_0039039DSC_0042042DSC_0043043DSC_0045045==DSC_0071071DSC_0074074DSC_0080080DSC_0094094DSC_0116116DSC_0117117

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...