Житомирська обласна бібліотека для дітей підготувала виставку «У струнах серця – Тарас Шевченко»

Українська спільнота готується до відзначення 200-ліття від дня народження Тараса Шевченка. Без постаті Великого Кобзаря неможливо уявити Україну. Його твори адресовані не тільки минулим, а й сучасним і прийдешнім поколінням українців. Це довели школярі міських навчальних закладів - читачі Житомирської обласної бібліотеки для дітей, які прийшли на театралізоване свято відкриття книжкової виставки «У струнах серця – Тарас Шевченко».

Заступник голови облдержадміністрації Ярослав Долгих, коментуючи цей захід, зазначив, що на Житомирщині реалізація завдань Президента України Віктора Януковича щодо належної підготовки до відзначення ювілею Великого Кобзаря розпочалася у 2013 році проведенням творчих звітів районів, відкриттям тематичних виставок у бібліотеках, проведенням творчих вечорів у навчальних закладах. «Твори Шевченка постійно супроводжують нас по життю. Це світовий геній, який своєю величчю хвилює не одне покоління українців», - переконаний Ярослав Довгих.

Як повідомила прес-служба облдержадміністрації, відкриття виставки розпочалося репрезентацією книги «Український щорічник», присвяченої 200-річчю Тараса Шевченка, яка вийшла у світ невеликим накладом. Однак обласна бібліотека для дітей має примірник у своєму фонді, оскільки посіла 3-е місце у всеукраїнському конкурсі «Краща бібліотека року». З цієї книги школярі дізналися, що Тарас Шевченко відвідав Житомир у 1864 році.

За участю бібліотекарів відділу обслуговування учнів 5-9 класів і активних читачів бібліотеки у театралізованій, невимушеній формі перед гостями свята постала розповідь про життя Тараса, його дитячу допитливість, жагу до знань, захоплення малюванням. Діти перегорнули сторінки трагічної і великої долі українського пророка – раннє сирітство, омріяна воля, розквіт таланту, вихід у світ «Кобзаря».

Тарас Шевченко був, є і залишається у серці кожного українця. З Шевченком прокинулася наша національна свідомість. У цьому переконана житомирська поетеса Марія Рудак, яка керує творчим об’єднанням «Літературний передзвін» та гуртком «Молода надія» ліцею №25 ім. О.Щорса. Дуже тепло сприйняли учасники свята виступ Олександри Степанчук, яка прочитала власний вірш про Шевченка «На Чернечій горі».

Одночасно з проведенням театралізованого свята до відділу обслуговування учнів 1-4 класів завітали першокласники. Для них також відкрита виставка «Я – маленький українець». Діти мають змогу переглянути книжки, фото, малюнки Великого Кобзаря. У фондах бібліотеки достатня кількість книжок українського поета, найстарша з них побачила світ 1953 року.

DSC_0001001DSC_0003003DSC_0005005DSC_0009009DSC_0012012DSC_0015015DSC_0023023DSC_0025025DSC_0026026

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі