Студенти історичного факультету відстоюють та захищають права житомирян

Днями у Житомирському державному університеті імені Івана Франка підвели підсумки роботи юридичної клініки, яка функціонує в університеті уже вісім років.

Сьогодні унікальна клініка університету об’єднує 38 студентів 2-5 курсів історичного факультету ВНЗу. Значна частина діяльності юридичної клініки ЖДУ імені Івана Франка припадає на проведення консультативної роботи. З цією метою розроблений щомісячний графік чергування студентів, яке здійснюється з 13.30 до 15 години щопонеділка, вівторка, середи та четверга в спеціально виділеному приміщенні.

Варто зауважити, що члени юридичної клініки надають не тільки консультаційну, але й практичну допомогу в складанні звернень, скарг і позовних заяв.

Більшість звернень в юридичну клініку - це питання трудового, цивільного та житлового права. Мають місце й питання конституційного, кримінального та сімейного права. Щорічно юридична клініка надає безкоштовну юридичну допомогу 30-40 студентам, співробітникам університету та громадянам м. Житомира.

Зокрема за минулий календарний рік було надано безкоштовну юридичну допомогу житомирянам з питань повернення надлишково-сплачених коштів за комунальні послуги (підготовлено позовні заяви до суду та скарги до Житомирського міськвиконкому та прокуратури), з приводу стягнення заборгованості по аліментним платежам на утримання сина, підтвердження спадкових прав, порушення трудових прав (невиплати заробітної плати ТОВ «ЕКО маркет») тощо.

Також за допомогою укладеної членами юридичної клініки скарги було повернуто кошти студентам 3 курсу історичного факультету університету за неякісний товар проданий магазином «Сомfy».

Зауважимо, що з метою підвищення свого професійного рівня студенти-члени юридичної клініки слухають лекції, відвідують практичні заняття, беруть участь у науково-практичних конференціях, проходять стажування в Управлінні МВС України в Житомирській області. Так, з метою співпраці з Управлінням МВС України в Житомирській області розроблено план дій, що передбачає ряд тематичних зустрічей з працівниками слідчих підрозділів, управління кадрового забезпечення, державної автомобільної інспекції, управлінь громадської безпеки та боротьби з організованою злочинністю.

Також широко практикується проведення правового інформування. Щомісячно на зборах юридичної клініки студенти інформують присутніх про щойно прийняті нормативно-правові акти та зміни в чинному законодавстві з найбільш актуальних, соціально-значимих питань та значення і наслідки їх прийняття. Така практика дозволяє бути в курсі змін, що відбуваються в законодавстві України і застосовувати в практичній діяльності чинні нормативні акти, сприяє кращому засвоєнню навчального матеріалу та проведенні його аналізу.

У найближчих планах юридичної клініки – створення інтернет-сторінки на сайті ЖДУ імені Івана Франка, яка забезпечить надання якісної швидкої юридичної допомоги жителям міста.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі