Житомирські антимонопольники за рік стягнули штрафів понад 1 мільйон гривень

16 січня 2014 року відбулася прес-конференція голови Житомирського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України Безсмертного О. В., на якій були підведені підсумки роботи відділення за 2013 рік.

Голова відділення зазначив, що Житомирське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України спрямовувало зусилля на виконання завдань Національного плану дій на 2013 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010 – 2014 рік “Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава”.

Зокрема, вживались комплексні заходи, спрямовані на запобігання, виявлення та припинення порушень законодавства про захист економічної конкуренції у сферах:

- підключення обєктів будівництва до інженерних мереж електро-, газо-, тепло-, водопостачання та водовідведення і надання комунальних послуг;

- збору, вивезення, перероблення та захоронення побутових відходів;

- ритуальних послуг;

- супутніх послуг при наданні адміністративних послуг;

- реалізації лікарських засобів.

Як повідомила прес-служба Житомирське ОТВ АМКУ, протягом звітного періоду розглянуто 78 заяв та звернень з приводу порушень законодавства про захист економічної конкуренції. За результатами їх розгляду припинено 27 порушень законодавства про захист економічної конкуренції.

Проведено 36 перевірок додержання законодавства про захист економічної конкуренції суб’єктами господарювання, органами місцевого самоврядування, органів влади.

Припинено 137 порушень, з них: 69 випадків зловживання монопольним (домінуючим) становищем, 2 – антиконкурентних узгоджених дій суб’єктів господарювання, 15 – антиконкурентних дій органів влади (місцевого самоврядування), 11 – справ щодо недобросовісної конкуренції.

У структурі порушень 50 % складають зловживання монопольним становищем, що на 8 % більше, ніж у 2012 році, 29 % - антиконкурентні дії органів місцевого самоврядування, що в 2,7 рази більше ніж в минулому році.

Накладено штрафів на суму 1 млн. 268 тис. грн, сплачено до державного бюджету 1 млн. 89 тис. грн.

Припинено 75 порушень шляхом надання рекомендацій стосовно припинення дій, які містили ознаки порушень, в тому числі 19 неправомірних дій суб’єктів господарювання у вигляді недобросовісної конкуренції.

Економічний ефект від припинення порушень законодавства про захист економічної конкуренції склав понад 75 млн. грн.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі