Працівники ПАТ «Житомиргаз» отримали соціальні гарантії на 7,5 мільйонів гривень

ПАТ «Житомиргаз» направить 7,5 мільйонів гривень на соціальні виплати працівникам відповідно до нового колективного договору. Адміністрація та профспілковий комітет товариства уклали договір наприкінці 2013 року, який діятиме протягом наступних п’яти років.

Серед основних положень нового колективного договору – зростання розміру соціальних виплат. За окремими статтями розмір матеріальної допомоги працівникам підприємства зріс до 50%. Основними видами соціальної допомоги, що гарантуються договором, є виплати на лікування та оздоровлення, матеріальна підтримка при одруженні та народженні дитини, при виході на пенсію, виплати при втраті члена родини або родині, у випадку смерті працівника. Крім того, для працівників передбачені додаткові дні відпустки при значимих подіях в їхньому житті.

«У новому колективному договорі ми передбачили чіткі критерії, умови і розміри кожної з виплат, дотримуючись принципу справедливого доступу до них усіх членів трудового колективу, – зауважила голова об’єднаної профспілкової організації ПАТ «Житомиргаз» Олена Брюханова. – У додатках до договору вказані конкретні цифри – кому, за що і скільки належить виплачувати. Якщо співробітник знає, на що може розраховувати, він почуває себе більш захищеним».

Текст колективного договору розроблявся та приймався максимально прозоро і відкрито. При підготовці документа враховувалися пропозиції як адміністрації підприємства, профспілкової організації, так і представників галузевих профспілок.

Компанія «Житомиргаз» взяла на себе достатньо серйозні довгострокові соціальні зобов’язання. Розуміння перспектив розвитку та стратегічне бачення дозволять керівництву компанії забезпечити своїм працівникам стабільність і впевненість у завтрашньому дні. Особливе значення має прийняття нового договору в умовах економічної нестабільності в країні та постійного зниження обсягів транспортування газу.

За словами голови правління ПАТ «Житомиргаз» Валентина Ющенка, новий колективний договір включає нововведення, які стануть додатковим стимулом для залучення молодих співробітників. «Молодим фахівцям після перших півроку роботи на підприємстві виплачуватимуть матеріальну допомогу в розмірі посадового окладу. Підвищення розміру соціальних виплат, з одного боку, стало можливим через покращення фінансового становища підприємства протягом останніх років. З іншого, ми пішли на такий крок заради встановлення взаємовигідної форми соціального партнерства, яка сприятиме підвищенню продуктивності праці на підприємстві», – пояснив голова правління.

 

Новий договір забезпечує збільшення розміру основних доплат та надбавок, зокрема до 50% доплати до окладу за суміщення професій або розширення зони обслуговування, до 25% – за високу професійну майстерність, ненормований робочий день або роз’їзний характер роботи.

Важливою доплатою є також надбавка за роботи у важких і шкідливих умовах праці та 40% доплати за роботи, які проводяться в нічний час. «Третина моїх робочих змін – це нічні чергування. Тому така доплата до зарплати для мене суттєва», – відмітив слюсар аварійно-диспетчерської служби Олександр Баранчук.

Колективний договір – це двостороннє зобов’язання між адміністрацією та працівниками ПАТ «Житомиргаз». Він регулює виробничі, трудові та соціально-економічні відносини на підприємстві. А саме – формування та використання фонду оплати праці, встановлення доплат і надбавок, забезпечення соціальних гарантій та охорон праці. Інтереси працівників представляє Об’єднана профспілкова організація, до складу якої входить 2671 працівник та об’єднує вісім первинних профспілкових організацій.

 

Довідка.

Публічне акціонерне товариство по газопостачанню та газифікації «Житомиргаз» забезпечує природним та скрапленим газом Житомирську область. Щорічно підприємство транспортує 860 мільйонів кубометрів газу.

Клієнтами ПАТ  «Житомиргаз» є 350 тисяч сімей Житомирської області, 5 тисяч комунально-побутових об’єктів та більше 200 промислових підприємств. Серед найбільших клієнтів такі підприємства, як Біомедскло, Житомирський картонний комбінат, Малинська паперова фабрика – Вайдманн, Житомирський маслозавод та інші.

ПАТ «Житомиргаз» є одним з найбільших роботодавців Житомирської області. Штат компанії становить 2,6 тисяч осіб. Підприємство входить в десяток найбільших платників податків області. Протягом 2013 року до бюджетів різних рівнів було перераховано 62,4 мільйони гривень.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі