У Романівському районі ще два села дочекались газу

Зростання добробуту, підвищення комфорту й безпеки життєдіяльності всіх громадян незалежно від місця проживання – найголовніше завдання, що ставить Президент України Віктор Янукович перед представниками влади у регіонах. У рамках реалізації соціальних ініціатив Глави держави, пов’язаних із розвитком сільських населених пунктів, 13 січня 2014 року відбувся урочистий пуск газу у селах Станіславівка та Старочуднівська Гута Романівського району.

У церемонії запалення довгоочікуваного блакитного вогника для жителів населених пунктів взяли участь перший заступник голови облдержадміністрації Микола Олещенко, народний депутат України Віктор Развадовський, голова Романівської райдержадміністрації Олександр Чорноморець, голова Романівської районної ради Микола Григоришин, Карвинівський сільський голова Володимир Радушинський, Старочуднівськогутянський сільський голова Володимир Нетичай, перший заступник голови ПАТ «Житомиргаз» Сергій Колесник, начальник Чуднівського управління газового господарства Володимир Розпотнюк, начальник Романівської газової дільниці Юрій Кіндрук, представники громадськості та засобів масової інформації району та області. Про це повідомляє прес-служба облдержадміністрації.

Процес газифікації сіл Карвинівка, Станіславівка, Бартуха та Гремяче, що входять до складу Карвинівської сільської ради, розпочався ще у 2006-му році. Тоді за кошти місцевого бюджету (близько 130 тис.грн.) було виготовлено технічну документацію на будівництво підвідного газопроводу. Однак, через обмеження державного фінансування подальші роботи не проводилися. Про це повідомив Карвинівський сільський голова Володимир Радушинський. «Значно покращилася ситуація лише 2011-го року, коли наш район очолив Олександр Чорноморець, – продовжив посадовець. – У 2012 році село Карвинівка ввійшло до державної програми з будівництва підвідного газопроводу, кошторисна вартість якого – 3,2 млн.грн».

Півроку знадобилося Чуднівській газовій дільниці аби побудувати у Карвинівці газопровід протяжністю 15,1 км. В 2012 році було газифіковано село Гремяче та частково підведено газ до Карвинівки, де наразі газом користується 70% дворів. Загальна вартість робіт майже 1,5 млн.грн. Допоміг карвинівцям у цій справі і народний депутат України Віктор Развадовський, надавши 145 тис.грн.

Будівництво ж розвідного газопроводу місцеві жителі фінансували власним коштом, об’єднуючись у кооперативи. Так, у складі кооперативу жителів Карвинівки – 164 особи. Підведення газу до двору людям обійшлося у 7 тис. 800 грн. А вже за облаштування мережі всередині осель довелося витратити 22 тис.грн.

Загальна вартість будівництва газової мережі по с.Бартуха складає 280 тис.грн., а по с.Станіславівка 425 тис.грн. За рахунок місцевого бюджету було виготовлено проектно-кошторисну документацію на ці населені пункти вартістю 65 тис.грн. Загальна протяжність газової мережі по с.Бартуха становить 2,2 км (газифіковано 25 осель), а по с.Станіславівка 4,8 км (55 дворів).

Отже, газифікація всіх населених пунктів на території Карвинівської сільської ради завершена.

Загальна протяжність підвідного газопроводу від сіл Бартуха-Станіславівка-Старочуднівська Гута становить 3 км 123 метри, а по селу протяжність газової мережі – це 2 км. Наразі підключено 22 двори. Влітку 2014 року буде реконструйована шкільна котельня для підключення до газової мережі.

Перший заступник голови облдержадміністрації Микола Олещенко відмітив, що для керівництва області одним із пріоритетів діяльності є розширення газифікації населених пунктів регіону. По Україні відсоток газифікації становить 55%, а в Житомирській області – 37%. «За 2013 рік по нашій області проведено 150 км підвідних і розвідних газопроводів, з них 50 км в Романівському районі, – повідомив присутнім Микола Миколайович. Крім того, приємним є факт, що Президент України домовився про зменшення ціни на газ, що дасть змогу економити кошти державного бюджету та використовувати їх на інші потреби. Крім того, це є поштовхом для подальшого підключення людей до газу».

Газифікація цих населених пунктів стане поштовхом до газифікації решти сіл у районі. У цьому переконаний голова райдержадміністрації Олександр Чорноморець. «Виконуючи соціальні ініціативи Президента України Віктора Януковича, ми докладаємо всіх зусиль, аби соціальна інфраструктура на селі була розвивалася, а людям жилося краще. Створення заможного суспільства та конкурентоспроможної економіки – це ті основи, на які нас націлює Глава держави, – пояснив керівник району. – У 2011-му році район був газифікованим всього на 29%, на сьогодні ж цей показник становить уже 51%». Крім того, за словами голови райдержадміністрації, скоро розпочнуться роботи по будівництву підвідних газопроводів й до інших сіл, зокрема – Сарнівка, Товща, Мала Козара та інші.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі