• Головна
  • День соборності в Україні: перша загибель на Майдані, диктаторські закони і бойові дії
10:32, 22 січня 2014 р.

День соборності в Україні: перша загибель на Майдані, диктаторські закони і бойові дії

Сьогодні в Україні відзначають велике свято - День соборності. Рівно 95 років, 22 січня, було проголошено Акт возз'єднання Української народної республіки (УНР) і Західно-Української народної республіки (ЗУНР) в єдину українську державу. А на рік раніше - 22 січень 1918 року - був підписаний IV універсал УЦР, що проголосив повну незалежність УНР.

22 січня 1919 на Софійській площі прозвучали такі слова:

«Віднині зливаються в одно віками відділені одна від одної частини України - Галичина, Буковина, Закарпаття і придніпрянська Україна - в одну Велику Україну. Справдилися відвічні мрії, для яких жили й за які вмирали найкращі сини України. Віднині є тільки одна незалежна Українська Народна Республіка. Віднині український народ, звільнений могутнім поривом своїх власних сил, має змогу об'єднати всі зусилля своїх синів для створення нероздільної незалежної Української Держави на добро і щастя українського народу...»

Офіційний державний статус «День соборності України» отримав в 1999 році Указом Президента Леоніда Кучми. А указом нинішнього президента 30 грудня 2011 День соборності на офіційному рівні було скасовано і встановлено День соборності і свободи.

І за іронією долі саме в цей день свободі українців прийшла реальна загроза. Набули чинності закони, прийняті 16 січня з порушенням встановленої регламентом процедури голосування. Ці закони обмежують права і свободи громадян, закріплені Конституцією України: право на мирний протест, на свободу слова, право на збір інформації...

Сьогодні, 22 січня, Майдан отримав першу жертву - загинув активіст опору. За інформацією телеканалу ВВС, на тілі загиблого чотири кульових поранення. Свідки трагедії кажуть про те, що стріляв снайпер. У МВС інформацію про загибель протестувальника підтвердили, проте характер поранень поки не коментують.

За всі роки незалежності України ще ніколи наша країна не була так близька до того, що сьогодні все частіше називають розколом і громадянською війною. Хто відповість за це?

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...