• Головна
  • Ветеринарна міліція Житомирщини застерігає: в Україні зафіксовано захворювання африканської чуми свиней
10:44, 23 січня 2014 р.

Ветеринарна міліція Житомирщини застерігає: в Україні зафіксовано захворювання африканської чуми свиней

В області тривають профілактичні заходи з попередження та недопущення потрапляння вірусу небезпечного захворювання в регіон. У прикордонних районах Житомирщини на спеціально створених смугах контролю працюють спільні мобільні групи працівників ветеринарної міліції, ДАІ, дільничних інспекторів та ветеринарної медицини.

На початку року у Станично-Луганському районі Луганської області зафіксовано випадок захворювання дикого кабана африканською чумою свиней. Відтак ветеринарною міліцією Житомирщини посилено заходи профілактики.

Як повідомив начальник підрозділу Олексій Гаврищук, на даний час в області функціонує 6 спеціально створених мобільних груп, чи дії відпрацьовувались ще улітку минулого року. Нині вони перевіряють автотранспорт, що в’їздить в область, попереджають та припиняють стихійну торгівлю тваринною сировиною та м’ясопродукцією невідомого походження, відпрацьовують інші фактори небезпеки занесення та поширення африканської чуми свиней.

Про це інформує СЗГ УМВС України в Житомирській області. Актуальність цієї проблеми нині обумовлена складною ситуацією щодо поширення цього захворювання в сусідній державі. Відтак правоохоронці звертаються до всіх жителів області з проханням дотримуватись найпростіших правил безпеки.

Перш за все, власникам домашньої живності не варто пускати сторонніх у своє господарство, бажано перевести його на «закритий» режим роботи, унеможливити контакт із дикими тваринами, постійно вести боротьбу з гризунами. Слід виключити годівлю свиней кормами тваринного походження або харчовим відходами, краще використовувати спеціальні суміші промислового виробництва. Регулярно проводити обробку тварин та приміщень від ектопаразитів та комах, не забувати про профілактичніобстеження фахівцями ветмедицини, вакцинації поголів’я свиней проти класичної чуми та інших обробок.

У випадку падежу серед свинопоголів’я у населення, а також виявлення таких фактів у дикій фауні необхідно одразу повідомити державну ветеринарну службу. Категорично забороняється викидати або захоронятитрупи на городах, у лісосмугах, інших земельних ділянках.

Споживачам та реалізаторам м’ясної продукції слід уважно ставитись до її придбання, у жодному разі не купувати живих свиней та продукцію свинарства у місцях несанкціонованої торгівлі або завозити з інших регіонів без узгодження з державною ветеринарною службою.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...