• Головна
  • „Круглий стіл” по питаннях своєчасної сплати податків та зборів і легалізації зарплати
14:00, 24 березня 2011 р.

„Круглий стіл” по питаннях своєчасної сплати податків та зборів і легалізації зарплати

Відбулось засідання „круглого столу” з питань забезпечення своєчасності сплати податків, зборів, ефективного використання бюджетних коштів та контролю за своєчасністю виплати заробітної плати, пенсій, стипендій, інших соціальних виплат.

На порядок денний було внесено питання: про стан ліквідації заборгованості із виплати заробітної плати, внесків до Пенсійного фонду та податків у Коростенському районі. Перший заступник начальника Коростенської ОДПІ Бродська Г.В. довела до відома присутніх підсумки виконання прогнозних завдань наповнення бюджетів всіх рівнів за поточний період 2011 року, шляхи забезпечення надходжень в березні місяці та висвітлила актуальні питання роботи інспекції: декларування доходів громадян за 2010 рік до 1 травня 2011 року; практичне впровадження Податкового кодексу; переваги та необхідність подання звітності в електронному вигляді; виявлення фактів виплати зарплати в „конвертах”.

У ході засідання слухали заступника голови райдержадміністрації, заступника Ю. М. Рудченка, який проінформував присутніх щодо стану погашення заборгованості із виплати заробітної плати. По даному питанню виступали заступник начальника управління ПФУ в Коростенському районі С. Є. Щепанський та керівники підприємств, після чого членами комісії вирішено: управлінням та відділам Коростенської РДА продовжувати здійснювати постійний контроль за виконанням зобов’язань керівників підприємств щодо погашення існуючої заборгованості перед фондами і заробітній платі та недопущенню її нарощення.

Цього ж дня в приміщенні райдержадміністрації відбулося засідання робочої групи з питань легалізації заробітної плати та зайнятості населення під керівництвом заступника голови РДА Ю. М. Рудченка. На порядок денний винесено питання стану створення нових робочих місць та легалізація існуючих.

На засіданні заслухали начальника управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації, заступника керівника робочої групи Л. В. Ситнік, яка повідомила, що за січень-лютий 2011 року створено 19 нових робочих місць, що складає 10% із запланованих 200. Зареєстровано 10 приватних підприємців, укладено 3 трудових договори та створено 6 нових робочих місць на підприємствах та організаціях. За даний період ліквідовано 14 робочих місць, а саме: розірвано 2 трудових договори, ліквідовано 12 приватних підприємців. Перший заступник начальника Коростенської ОДПІ Бродська Г.В. відмітила, що виплата заробітної плати нижче встановленого рівня є порушенням трудового законодавства. Складання трудової угоди з роботодавцем передбачено в письмовій формі, в якій визначаються умови оплати праці, розмір заробітної плати та інше. Виконуючи роботу без трудової угоди, найманий працівник позбавляється права на соціальне та пенсійне страхування. Отримуючи доходи, з яких не проводяться відрахування соціальних внесків, працівники позбавляються отримання відшкодування при настанні страхового випадку:

- не виплачуються лікарняні, не проводяться виплати допомоги жінкам під час вагітності та пологів, допомоги за доглядом за дитиною до досягнення нею трьохрічного віку;
- не надається допомога по безробіттю центром зайнятості, та одноразова допомога для здіснення підприємницької діяльності;
- не проводяться страхові виплати при втраті працездатності, пов’язаної з нещасними випадками на виробництві;
- не забезпечується пенсійне страхування, не проводиться нарахування трудового стажу.

Також виступили заступник директора міського центру зайнятості А. П. Голобородий, державний реєстратор І. О. Янович. На завершення засідання членами комісії було вирішено: міському центру зайнятості (Н. В. Харакоз) до 21 березня надати управлінню праці та соціального захисту населення Коростенської райдержадміністрації перелік приватних підприємців-фізичних осіб, які мали найманих працівників та розірвали трудові угоди протягом січня-лютого 2011 року; з 23 березня 2011 року продовжити спільні рейди з легалізації робочих місць.

Коростенська ОДПІ

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Останні новини
Оголошення
live comments feed...