Постанову щодо продовження проекту держрегулювання в Житомир цін на ліки для гіпертоніків прийнято

Кабінет Міністрів України прийняв постанову «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою. Документ розроблено Міністерством охорони здоров’я України враховуючи позитивні результати реалізації пілотного проекту в 2012–2013 роках та з метою його продовження у поточному році. 

Крім продовження терміну реалізації пілотного проекту, постановою передбачено відшкодування вартості аптекам за ліки, відпущені у грудні 2013 року, а також переміщення лікарського засобу з ІІ у І групу часткового відшкодування його вартості. Це сприятиме зниженню цін на такі ліки та підвищить рівень доступності та забезпеченості ними хворих.

На реалізацію пілотного проекту з держбюджету буде виділено 191,6 млн грн.

У 2013 році в рамках проекту було виписано більше 24,48 мільйонів рецептів на часткове відшкодування вартості ліків і відшкодовано вартість ліків за 11,39 млн. рецептів, що становить 46,54 % від загальної кількості вже виписаних рецептів. Число осіб, які звернулись до аптек та отримали ліки, склало 9,17 мільйонів. Кількість аптечних закладів, задіяних у проекті, зросла у 3,3 рази (з 3 662 до 12 123).

 

Довідка:

У порівнянні з 2012 роком кількість викликів швидкої медичної допомоги з приводу гіпертензивних кризів знижено на 16 відсотків. Кількість інсультів знижено на 6,4 відсотка.

У середньому по Україні число хворих, які звернулись до лікарів з приводу артеріальної гіпертензії та отримали препарати по пілотному проекту, становить 74% від загальної кількості хворих на АГ (9 мільйонів осіб із 12 мільйонів).

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі